BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarto siłownię plenerową w Suchej Beskidzkiej

Zakończyły się prace związane z realizacją projektu budowy siłowni plenerowej w sąsiedztwie Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej w Suchej Beskidzkiej. Do dyspozycji suszan oddano dziesięć certyfikowanych urządzeń do ćwiczeń.


Pomysł utworzenia na terenie miasta siłowni zewnętrznej był wspólną inicjatywą grupy mieszkanek Suchej Beskidzkiej: pani Moniki Syc-Pustułki, pani Anny Żaczek, pani Edyty Sitarz i pani Danuty Pindel-Nowak, które na początku czerwca zgłosiły projekt Centrum zdrowia - siłowni plenerowej, jako propozycję do tegorocznej, pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Suchej Beskidzkiej.

Obecność tego typu obiektu z pewnością zachęci szersze grono mieszkańców do aktywności fizycznej i przyczyni się do popularyzacji zdrowego trybu życia. Miejsce to będzie sprzyjać integracji międzypokoleniowej i łączyć ludzi z różnych środowisk, argumentowały autorki projektu. Jak się okazało, w niedługim czasie idea ćwiczeń "na wolnym powietrzu" zyskała aprobatę mieszkańców miasta. Projekt zwyciężył w głosowaniu, zdobywając blisko 50 głosów przewagi nad konkurencyjną inicjatywą obywatelską - propozycją budowy skateparku.

Siłowania plenerowa jest ogólnodostępna i umożliwia bezpłatne korzystanie ze sprzętu do ćwiczeń, praktycznie o każdej porze dnia. Amatorzy fitnessu "pod chmurką" mają do dyspozycji dziesięć urządzeń, wśród których znajdują się m.in. biegacz, orbitek, twister, koła Tai-chi i wioślarz.

Na zakup i montaż urządzeń miasto wydało ponad 27 tys. złotych. Dodatkowo teren wokół stanowisk do ćwiczeń został wyłożony specjalną nawierzchnią, która ma podnieść bezpieczeństwo ćwiczących oraz ograniczyć ryzyko poważniejszych kontuzji w razie upadku. Stabilne podłoże zwiększy również komfort korzystających z siłowni plenerowej i ułatwi utrzymanie urządzeń w czystości. "Bezpieczna nawierzchnia", została również zamontowana w otoczeniu huśtawek oraz pozostałych atrakcji zlokalizowanych na sąsiednim placu zabaw. Koszt wykonania podbudowy podłoża, zakupu oraz montażu nawierzchni wyniósł 15 tys. złotych.

źródło i zdjęcie: www.sucha-beskidzka.pl

logo footer