BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ogłoszono przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej i stadionu piłkarskiego w Radomiu

Ogłoszony został przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej i stadionu piłkarskiego przy ul. Struga w Radomiu. Firmy zainteresowane budową tych obiektów, mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 4 grudnia 2015 r.


W przypadku hali widowiskowo-sportowej gotowy jest projekt budowlany i wydane pozwolenie na budowę. Zwycięzca przetargu będzie musiał opracować projekty wykonawcze i postawić obiekt mogący pomieścić na trybunach 5 tysięcy osób. Parametry hali będą zgodne z wymogami międzynarodowych federacji sportowych i umożliwią prowadzenie rozgrywek w rożnych dyscyplinach. Obiekt będzie przystosowany także do organizacji widowisk kulturalnych, konferencji, wystaw, koncertów i targów.

W przypadku stadionu piłkarskiego, który docelowo ma mieć 15 tysięcy miejsc pod dachem, zadaniem wykonawcy pierwszego etapu budowy będzie opracowanie projektu całego obiektu i budowa dwóch pierwszych trybun. Trybuna sąsiadująca z halą ma być zadaszona i ma mieć co najmniej 3,5 tysiąca miejsc siedzących, w tym 400 w loży VIP oraz 100 w sektorze dla prasy. Przeciwległa trybuna z minimum dwoma tysiącami miejsc siedzących będzie na razie odkryta, ale pozostanie możliwość jej rozbudowy i zadaszenia.

Zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym płyta boiska ma być podgrzewana, a całość oświetlona. W ten sposób, już po zrealizowaniu pierwszego etapu, stadion będzie spełniał wymogi stawiane obiektom, na których odbywają się rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy.

źródło i zdjęcie: www.radom.pl

logo footer