BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Inwestycje na Terminalu 2 w Warszawie

P.P. „Porty Lotnicze” ogłosiło przetarg na dokończenie prac budowlanych związanych z Terminalem 2 Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie. Zamówienie obejmuje m.in. dokończenie budowy pirsu południowego oraz budowę pirsu centralnego z pełną infrastrukturą techniczną.

Realizacja ogłoszonego w październiku ubiegłego roku harmonogramu planów inwestycyjnych przebiega bez zakłóceń. Ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych, związanych z Terminalem 2 jest kolejnym punktem. Równolegle prowadzone są prace na płycie lotniska. Trwa przebudowa i modernizacja jednej z płyt postojowych dla samolotów. Zakończenie tej inwestycji planowane jest, zgodnie z założeniami, na koniec 2009 roku, poinformował Michał Marzec, Naczelny Dyrektor PPL.

Budowa pirsu południowego została rozpoczęta przez Konsorcjum FBL. Po dokończeniu inwestycji, pirs południowy będzie kolejną halą, w której pasażerowie będą oczekiwać na wejście do samolotu. W pirsie południowym przewidziana jest też nowa strefa handlowo-gastronomiczna.

Przed Terminalem 1, od strony płyty lotniska powstanie pirs centralny, łączący funkcjonujący już pirs północny z południowym. Budowa pirsu centralnego również była objęta kontraktem z Konsorcjum FBL, ale nie została w ogóle rozpoczęta.

Powierzchnia nowych pirsów - południowego i centralnego wyniesie 15 742 m2.

Dzięki dokończeniu inwestycji pasażerowie oczekujący na wejście do samolotu będą mieli do dyspozycji jednolitą, przestronną halę, której długość wyniesie w sumie 725 m. Linie lotnicze i pasażerowie zyskają 11 nowych rękawów, zlokalizowanych w pirsie południowym i centralnym. Łączna liczba rękawów, z używanymi obecnie w pirsie północnym wyniesie 27. Łączna liczba gate’ów - 45.

Planowany czas realizacji wszelkich prac wynosi 12 miesięcy od momentu podpisania umowy. PPL zakłada, że umowa zostanie podpisana do końca tego roku. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2010 roku. Powierzchnia użytkowa Terminal 1 i Terminal 2 wyniesie 139 640 m2, a kubatura ponad 1mln m3.

źródło: P.P. „Porty Lotnicze”
zdjęcie: www.e-logistyka.pl

logo footer