BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozpoczęcie modernizacji basenu w Ostrowie Wielkopolskim

Będzie możliwe rozpoczęcie modernizacji basenu przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku na to zadanie miasto przeznaczy 1,5 miliona złotych. Są to wolne środki pochodzące m.in. z oszczędności poprzetargowych.


Ponad trzy godziny trwała dyskusja nad zmianami budżetowymi zaproponowanymi przez prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beatę Klimek, które bezzwłocznie pozwoliłyby rozpocząć działania związane z modernizacją basenu przy ulicy Paderewskiego. Prezydent Ostrowa zaproponowała, by wolne środki w wysokości 1,5 miliona złotych przeznaczyć w tym roku na modernizację terenu przy ulicy Paderewskiego. Pozostała kwota na tę inwestycję - 5 milionów złotych, miałaby pochodzić z zadania "Północny odcinek ramy komunikacyjnej: od ulicy Kaliskiej poprzez ul. Torową i Osadniczą do ul. Poznańskiej".

Budowa tzw. północnej ramy przesuwa nam się w czasie na lata 2017-2018. Przesunięcie to związane jest z procedurą projektową i możliwością pozyskania środków zewnętrznych. W związku z czym, wpisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej na to zadanie 5 milionów złotych w 2016 roku przenosimy na 2018 rok. Dzięki temu zwolniły się środki w tej wysokości na 2016 rok i postanowiliśmy wykorzystać je na modernizację ostrowskiego basenu przy ul. Paderewskiego, tłumaczy Ziemowit Borowczak, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak przekonywała większość radnych basen w Ostrowie jest potrzebny. Punktem, w którym oponenci nie zgadzali się z propozycją prezydent miasta był termin jej rozpoczęcia. Część radnych stwierdziła, że zadanie należy wpisać do przyszłorocznego budżetu.

1,5 miliona złotych jest nam potrzebne jeszcze w tym roku, byśmy mogli rozpocząć procedurę przetargową - bez tych środków nie moglibyśmy ogłosić przetargu. Umożliwia to nam niezwłoczne rozpoczęcie prac związanych z tą inwestycją. Jest to skomplikowany proces inwestycyjny i chcemy mieć pewność, że z otwarciem obiektu zdążymy przed sezonem letnim 2017 roku, mówi prezydent miasta Beata Klimek.

Zadanie realizowane będzie według koncepcji, która została przedstawiona radnym podczas posiedzeń komisji Rady Miejskiej. Została także podana do publicznej wiadomości. Koncepcja ta była wynikiem rozmów i konsultacji urzędników z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego nad pierwszą koncepcją basenu.

Podczas spotkań i rozmów mieszkańcy wyraźnie podkreślili, że chcą, aby w pierwszej kolejności wybudować basen zewnętrzny i by posiadał on większą powierzchnię, niż przewidywał to pierwszy pomysł na modernizację tego terenu. Sugestie mieszkańców dotyczyły także rozbudowanej części rekreacyjnej, powstania wydzielonej części dla bardziej zaawansowanych pływaków oraz wodnego placu zabaw dla dzieci. Wszystkie te pomysły zostały wzięte pod uwagę przy tworzeniu drugiej koncepcji, przekonuje prezydent miasta.

Podczas modernizacji terenu przy ulicy Paderewskiego, poza nowymi nieckami, powstanie tu m.in. boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci oraz strefa leżaków.

źródło i zdjęcie: www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

logo footer