BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy w Krynicy-Zdroju powstanie aquapark?

Krynica-Zdrój ogłosiła postępowanie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego na budowę i zarządzanie aquaparkiem. Planowana inwestycja ma zostać zlokalizowana w sąsiedztwie hali lodowej oraz kortów tenisowych przy ulicy Park Sportowy.


Wstępnie w obiekcie zaplanowano basen sportowy, baseny rekreacyjne, brodziki dla dzieci, zespół zjeżdżalni wodnych wewnętrznych, jacuzzi, SPA (sauny, gabinety masażu), restaurację oraz zewnętrzny sezonowy basen sportowy, basen rekreacyjny, brodziki dla dzieci, plac zabaw i teren do leżakowania.

Aquapark w Krynicy-Zdroju to marzenie mieszkańców a o jego powstaniu na terenie uzdrowiska mówi się od 20 lat. Wskakujemy na głęboką wodę, aby spełnić marzenia mieszkańców, branży turystycznej oraz turystów
, mówi Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju

Wśród przytaczanych argumentów znalazło się m.in. to, że obecnie brakuje publicznie dostępnego basenu w Krynicy a chcąc popływać, mieszkańcy muszą korzystać z obiektów hotelowych lub jeździć do Nowego Sącza lub Gorlic.

Ostateczny przedmiot zamówienia, rozwiązania techniczne, okres obowiązywania umowy, szczegółowy podział zadań i ryzyk oraz ustalenie zasad współpracy pomiędzy Podmiotem Publicznym i Partnerem Prywatnym zostaną określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na podstawie ustaleń poczynionych w toku dialogu konkurencyjnego oraz na podstawie analizy przez Podmiot Publiczny rozwiązań proponowanych przez Partnerów Prywatnych. Przy inwestycji Gminie pomaga Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak&Kordasiewicz

Szacowana wartość wydatków inwestycyjnych wynosi 25 mln zł netto. Miasto odda grunt pod basen i będzie częściowo partycypować w kosztach.

źródło: www.krynica-zdroj.pl
zdjęcie: foto:rocławski Park Wodny S.A (From Wikimedia Commons, the free media repository) / www.krynica-zdroj.pl

logo footer