BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mistrzostwa świata w Hokeju na Lodzie 2016 w Katowicach

Mistrzostwa świata dywizji I grupy A odbędą się w kwietniu 2016 w katowickim "Spodku". Taką decyzję podjął zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w porozumieniu z władzami stolicy województwa śląskiego w połowie września. 2 listopada 2015 roku umowę podpisali Prezydent Katowic Marcin Krupa oraz Prezes PZHL Dawid Chwałka i Wiceprezes PZHL Mariusz Wołosz.


Kolejne mistrzostwa świata w Polsce szybko się nie powtórzą, a pokażemy władzom IIHF i społeczności międzynarodowej, że mamy w Polsce dwie wspaniałe hale do hokeja w Krakowie i Katowicach, a co za tym idzie jesteśmy gotowi przeprowadzić mistrzostwa świata elity, mówi Prezes Dawid Chwałka.

Katowice bez wątpienia są miastem wielkich wydarzeń, w tym wydarzeń sportowych, kulturalnych czy biznesowych. Dzisiaj już nie tylko "Spodek" ale także sąsiadujące z nim Międzynarodowe Centrum Kongresowe, stanowią nowoczesne areny m. in. dla zmagań sportowców w różnych dyscyplinach, zaznacza Prezydent Marcin Krupa. Katowice mają też niezwykłe tradycje hokejowe. Jestem przekonany, że nasze miasto także i tym razem sprosta oczekiwaniom kibiców, a Spodek po raz kolejny odleci, dodaje Prezydent Krupa.

Turniej odbędzie się w dniach 23-29 kwietnia 2016, a rywalami biało-czerwonych będą spadkowicze z elity Słowenia i Austria, beniaminek Korea Południowa oraz zespoły, które przed rokiem rywalizowały z Polską w Tauron Arenie Kraków, czyli Włochy i Japonia.

W "Spodku", który może pomieścić ok. 9500 kibiców, rozgrywano już hokejowe mistrzostwa w 1976 (w elicie, m.in. słynne 6:4 z zespołem ZSRR), 1997, 2000 czy mecz z gwiazdami NHL w 2004 roku.

źródło i zdjęcie: www.katowice.eu

logo footer