BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Bezpieczne nawierzchnie i produkty gumowe - marka Rubtiler poszerza portfolio

Marka Rubtiler poszerzyła swoją ofertę o bezpieczne nawierzchnie sportowe, elementy wyposażenia ogrodowego i maty hodowlane. Wszystko z wysokiej jakości ekologicznych surowców, powstałych w procesie recyklingu opon w nowoczesnej fabryce w Sławnie.


Po pierwsze: bezpieczeństwo

Granulat gumowy to materiał stwarzający ogromne możliwości wytwórcze - stosowany jest między innymi jako dodatek lub główny surowiec przy produkcji bezpiecznych nawierzchni dla placów zabaw czy obiektów sportowych. W ofercie marki znajdują się płyty i puzzle gumowe w różnych rozmiarach i kolorach. Wykonane z gum SBR i EPDM nawierzchnie są odporne na ścieranie i działanie czynników zewnętrznych, ale przede wszystkim posiadają właściwości amortyzujące. Minimalizują ryzyko wystąpienia urazów kostno-stawowych i tworzą przestrzeń bezpieczną dla dziecka.

Z myślą o najmłodszych powstały kolorowe płyty z obrazkami i cyframi. Uzupełnieniem oferty są elementy małej architektury: donice, kostka, stopnie, krawężniki, słupki palisadowe czy elementy do parkouru. Niezwykle prosty montaż sprawia, że gumowe wyposażenie doskonale nadaje się do samodzielnej aranżacji ogrodu czy przydomowej przestrzeni bezpiecznej dla dzieci.

Wszechstronne zastosowanie

Płyty gumowe to nie tylko bezpieczna nawierzchnia dla placów zabaw czy siłowni. Doskonale sprawdzają się również jako wyposażenie stajni i zagród. W ofercie marki Rubtiler znajdują się elementy do wygrodzeń oraz łatwe w utrzymaniu maty hodowlane. Materiał szybko odprowadza wilgoć, posiada właściwości antypoślizgowe i pozwala na oszczędność ściółki. Ponadto w ofercie marki znajdują się płyty ze sztuczną trawą, które można zastosować na tarasach, balkonach oraz boiskach sportowych. Również świetnie wyglądają w zestawieniu z płytami betonowymi. Produkty z portfolio Rubtilera posiadają certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej FIFA. Oprócz gotowych produktów marka sprzedaje również granulat gumowy oraz paliwo alternatywne powstałe ze zużytych opon.

Bezpieczne nawierzchnie i produkty gumowe - marka Rubtiler poszerza portfolio

Przede wszystkim ekologia

Marka Rubtiler pojawiła się na polskim rynku w 2013 roku. Produkcja ekologicznego granulatu gumowego odbywa się we własnej fabryce recyklingowej w Sławnie. Nowoczesny obiekt został zaprojektowany z myślą o poszanowaniu środowiska i w taki sam sposób zaplanowano funkcjonowanie fabryki. Energooszczędny park maszynowy o wysokiej wydajności umożliwia wykorzystanie innowacyjnej i ekologicznej technologii wielostopniowego recyklingu zużytych opon, mówi Mariusz Filochowski, wiceprezes zarządu firmy Vinderen - właściciela marki Rubtiler.

Zastosowane w projekcie produkty i technologie wymagają prowadzenia prac naukowych. W tym celu firma Vinderen utworzyła własny dział badawczo-rozwojowy. Pozwala to na dalsze udoskonalanie i rozwijanie nowych produktów w celu dostosowania ich do szybko zmieniających się wymagań rynku. Doskonale wyposażone laboratorium umożliwia jeszcze efektywniejszą redukcję szkodliwego wpływu gumowych odpadów na środowisko.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa / Marka Rubtiler

 

logo footer