BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Odnowiono plac zabaw w Płocku

Plac zabaw przy Stadionie Miejskim jest już odnowiony. Inwestycja została zrealizowana w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.


Całkowicie odmieniona jest południowa część istniejącego placu zabaw. W miejscu starych urządzeń stanęły nowoczesne sprzęty. Jest m.in. ścianka wspinaczkowa dla dzieci, karuzela, zestawy wspinaczkowe z drabinkami i linami, zjeżdżalnia, tablica do rysowania oraz specjalna huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Powstało także ponad 300 metrów kwadratowych nowej bezpiecznej nawierzchni - poliuretanowej i trawiastej. Wyremontowano ławkę, murki i wykonano nowe siedziska. Dodatkowo Miejski Zespół Obiektów Sportowych w ramach bieżącego utrzymania wypielęgnował istniejącą zieleń.

Koszt inwestycji to prawie 190 tys. zł.

Nowe miejsce zaprezentował dziennikarzom prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na początku grudnia 2015 r. Podkreślał, że oddanie do użytku placu cieszy z kilku powodów. Nie tylko dlatego, że jest to kolejna inwestycja zaproponowana przez mieszkańców i zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Godne zauważenia jest także to, że to kolejny plac zabaw wyposażony w urządzenie dla dzieci niepełnosprawnych. Powody do radości mogą mieć również osoby, które przychodzą na stadion trenować i chciałyby, aby ich dzieci mogły w tym czasie bawić się w pobliżu, w bezpiecznym, interesującym miejscu.

Plac zabaw przy Stadionie Miejskim to jedna z wielu zrealizowanych już inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Zakończył się już także np. remont boiska osiedlowego na Podolszycach Południe, powstał chodnik przy ul. Batalionu Parasol na osiedlu Zielony Jar, wyremontowane zostały chodniki na osiedlu Dobrzyńska oraz w Trzepowie. Rozbudowany został także plac zabaw na terenie Miejskiego Przedszkola nr 2 w Ciechomicach, wyremontowana hala sportowa w Szkole Podstawowej nr 15. Wkrótce rozpocznie się procedura odbiorowa inwestycji polegającej na zagospodarowaniu terenu wokół boiska na Skarpie. Trwa także budowa ronda u zbiegu ulic Korczaka, Pocztowej i Harcerskiej.

źródło i zdjęcie: www.plock.eu

logo footer