BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła budowa Radomskiego Centrum Sportu

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęła się budowa kompleksu kortów tenisowych nad zalewem na Borkach. W ten sposób ruszyła budowa całego Radomskiego Centrum Sportu, w skład którego wejdzie także hala widowiskowo-sportowa oraz stadion przy ulicy Struga.


Środowisko tenisowe od wielu lat mówi o potrzebie budowy nowoczesnego obiektu tenisowego. Teraz to marzenie się spełnia. Mam nadzieję, że będzie to miejsce rozwoju młodych sportowych talentów, mówił wbijając łopatę prezydent Radosław Witkowski. Poinformował jednocześnie, że inwestycja na Borkach uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1 mln 528 tys. złotych netto. Kontynuujemy proces zmian, do których się zobowiązaliśmy. To kolejne pieniądze, które trafiają do Radomia na ważną inwestycję. Pokryją 33 procent kosztów kwalifikowanych budowy kortów. To był maksymalny, możliwy do uzyskania poziom dofinansowania, dodał prezydent.

Dotacja trafiła do Radomia za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego. Cieszę się, że jedna z pierwszych decyzji, na którą miałem wpływ, było przesunięcie tych pieniędzy z listy rezerwowej na listę podstawową. Gratuluję panu prezydentowi i jego współpracownikom wielkiego zaangażowania w ten projekt, powiedział uczestniczący w uroczystości członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski. Słowa podziękowania należą się także byłemu wicemarszałkowi, a obecnie posłowi Leszkowi Ruszczykowi, a także życzliwym nam osobom z ministerstwa sportu oraz byłemu prezesowi MOSiR-u Piotrowi Kalinkowskiemu, który ma swój duży wkład w przygotowanie tej inwestycji, dodał prezydent Radosław Witkowski.

Kompleks kortów tenisowych na Borkach wybuduje firma Tamex Obiekty Sportowe S.A z Warszawy, która zrealizowała ponad tysiąc obiektów, m.in. stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, halę sportową AWF w Poznaniu czy halę sportową COS w Spale. Oferta tego wykonawcy opiewała na kwotę 6 mln 395 tys. złotych brutto.

Zgodnie z projektem przy ul. Bulwarowej powstanie osiem pełnowymiarowych kortów, w tym kort centralny z trybuną wkomponowaną w budynek socjalny i trzy, które będą mogły być przykryte halą balonową i być wykorzystywane również w sezonie zimowym. W planie jest też budowa jednego półkortu ze ścianką treningową. Łączna powierzchnia kortów wyniesie ponad 6,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Obok kortów stanie budynek socjalny, w którym znajdą się m.in.: recepcja, szatnie, sanitariaty, magazyn sprzętu, pokoje dla sędziów i trenerów oraz sala konferencyjna i kawiarnia. Na tarasie zostaną natomiast ustawione trybuny dla ponad stu osób. Cały kompleks będzie oświetlony, by móc z niego korzystać nawet do godzin wieczornych.

Takie miasto jak Radom zasługuje na nowoczesny obiekt tenisowy. W ogólnopolskiej klasyfikacji obejmującej 120 klubów jesteśmy na czwartym miejscu w Polsce. Mam nadzieję, że to będzie pierwszy etap budowy, a kolejny to hala, powiedział wiceprezes RKT Return Radom Sylwester Krawczyk.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, korty nad zalewem na Borkach mają być gotowe do 31 października 2016 r.

źródło i zdjęcie: www.radom.pl

logo footer