BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Bydgoszcz organizatorem Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Juniorów 2016

Bydgoszcz zwyciężył w trwającej miesiąc walce o organizację Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Juniorów 2016. Polska kandydatura nie dała szans ofertom z Australii i Indii - kraje te nie spełniły wszystkich stawianych przez IAAF warunków.


Decyzja władz światowej lekkoatletyki oznacza, że Bydgoszcz stała się pierwszym w historii miastem, które dwukrotnie zorganizuje lekkoatletyczne mistrzostwa świata juniorów (poprzednio w 2008). Jednocześnie Polska zostanie obok Kanady pierwszym krajem, który zaprosi do siebie dwukrotnie najlepszych juniorów globu (Kanada gościła mistrzostwa w 1988 oraz 2010 roku).

Decyzja władz IAAF to wielki zaszczyt dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ale także duże wyzwanie. Cieszę się, że nasze gwiazdy młodego pokolenia - Ewa Swoboda oraz Konrad Bukowiecki - będą mogły zaprezentować się na mistrzostwach świata juniorów przed własną publicznością, skomentował wspólny sukces prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha.

Pozytywne rozstrzygnięcie dzisiejszego głosowania Rady IAAF jest m.in. efektem dobrej kooperacji z Ministerstwem Sportu i Turystyki, które wesprze finansowo organizację zawodów.

Sport dzieci i młodzieży jest dla nas bardzo ważny, bo bez niego nie ma sportu wyczynowego. Propozycja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i władz Bydgoszczy idealnie wpisuje się w tę ideę, skomentował decyzję IAAF Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Przed organizatorami teraz prawdziwy maraton wyzwań. W nieco ponad pół roku muszą przygotować imprezę, w której weźmie udział ok. 3000 uczestników. To nie lada wyzwanie, szczególnie w aspektach logistycznych.

Poprzednio gdy organizowaliśmy mistrzostwa świata juniorów na przygotowania mieliśmy ponad 1,5 roku. Teraz wszystko trzeba będzie przygotować znacznie, znacznie szybciej. Najważniejsze, że mamy ludzi, którzy przygotowali już wiele imprez lekkoatletycznych - właśnie oni są gwarantem, że wszystko się uda, zaznaczył Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

16. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy pomiędzy 19 i 24 lipca 2016 roku.

źródło i zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer