BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Jedna przeszkoda mniej do budowy bazy Euro 2012 w Opolu

Oświetlona płyta główna z trybunami i kilka boisk treningowych z zapleczem ma tworzyć kompleks sportowy przy ul. Północnej. Według planów ratusza, baza Euro 2012 miałaby powstać do października przyszłego roku.

Ratusz uwzględnił protest w sprawie boisk przy ul. Północnej. Teraz ruch należy do firmy, która ma budować kompleks boisk.

Kiedy na początku lipca miejska komisja przetargowa otworzyła oferty na budowę bazy Euro 2012, okazało się, że obie nie spełniają wymagań. Pierwsza z firm, krapkowicki Heberger, dała niższą cenę (14,8 mln zł), ale miała wadliwą ofertę, tłumaczył wówczas Aleksander Cyganiuk, naczelnik wydziału przetargów i inwestycji w urzędzie miasta. Główne zastrzeżenie budził niewłaściwy kolor sztucznej trawy. Inwestor nie uwzględnił dwóch wymaganych odcieni zieleni. W dokumentacji brakowało też kilku szczegółów.

Druga oferta złożona przez szczeciński Masters była prawidłowa, ale opiewała na 17,3 mln zł. Ratusz planował wydać na bazę tylko 16,5 mln zł, dlatego przetarg unieważnił.

Autorzy niższej oferty złożyli protest. Poprosiliśmy przedstawicieli Hebergera o uzupełnienie dokumentów, tłumaczy Arkadiusz Karbowiak, wiceprezydent Opola. Firma powinna je nadesłać w przyszłym tygodniu. Jeśli kolor trawy będzie właściwy, a wszystkie braki zostaną uzupełnione, wybierzemy niższą ofertę, zapowiada Karbowiak.

Taka decyzja nie oznacza, że baza Euro 2012 powstanie na czas. Teraz protest może złożyć firma Masters. Na razie czekamy na odpowiedź Hebergera. Jeśli potem nie będzie kolejnego protestu, zabieramy się do budowy obiektu, zapowiada Karbowiak.

źródło: Nowa Trybuna Opolska

logo footer