BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Białymstoku powstanie kolejne boisko wielofunkcyjne

Dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu 2015 przy VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku powstanie boisko wielofunkcyjne. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji.


Dokumentację projektową budowy boiska oraz przebudowy sieci kanalizacyjnej przy VII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wierzbowej 7 opracuje MDOM PROJEKT Pracownia Architektury Bartosz Krzywicki z Białegostoku. Oferta złożona przez tę firmę została uznana za najkorzystniejszą. W sumie do przetargu wpłynęło osiem ofert. Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana do połowy kwietnia 2016 roku.

W ramach projektu "Rekreacyjny Antoniuk" przy ul. Wierzbowej powinno powstać boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach ok. 43x22 m. Na tym boisku znajdą się pola do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Nie zabraknie także trzytorowej bieżni rekreacyjnej. Dokumentacja projektowa uwzględni m.in. budowę tego boiska wraz z oświetleniem i monitoringiem oraz przebudowę instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Wykonawca, który opracuje dokumentację projektową, będzie również pełnił nadzór autorski nad pracami budowlanymi, które mają zakończyć się do 30 grudnia 2016 roku.

W naszym mieście z każdym kolejnym rokiem przybywa nowych miejsc rekreacyjno-sportowych. Wiele z nich to inwestycje, które do realizacji wskazali sami białostoczanie dzięki udziałowi w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego, mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Inwestycja przy ul. Wierzbowej 7 to część zwycięskiego projektu "Rekreacyjny Antoniuk", zgłoszonego do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015. Dzięki głosom ponad 5,5 tys. osób osiedle wzbogaci się o trzy obiekty sportowe. Dwa boiska już wybudowano ­- jedno przy ul. Wiatrakowej 18, drugie przy ul. Narewskiej 11.

źródło i zdjęcie: www.bialystok.pl

logo footer