BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Debata "Kondycja polskiego sportu w 2016 roku - 170 dni do IO w Rio"

18 lutego 2016 r., w siedzibie redakcji "Rzeczpospolitej", odbyła się debata dotycząca kondycji polskiego sportu. W spotkaniu udział wzięli m.in. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOl, Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny PKOl, prezesi polskich związków sportowych, trenerzy i przedstawiciele firm sponsorujących polski sport.

Zgromadzeni goście rozmawiali m.in. o szansach polskich piłkarzy w walce podczas EURO 2016, a także o zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro i szansach polskich sportowców na olimpijskie medale.

Minister Witold Bańka mówił o płynnej współpracy ministerstwa i Polskiego Komitetu Olimpijskiego w obszarze przygotowywania uczestnictwa kadry narodowej do igrzysk w Rio. Podkreślił, że na przygotowania zawodników kadry narodowej wydano w sumie około 98 mln złotych w sportach letnich i indywidualnych i 19,6 mln zł jeśli chodzi o gry zespołowe. Są to kwoty najwyższe od siedmiu lat.

Podczas debaty minister Bańka zwrócił uwagę na fakt, że poszczególne związki sportowe powinny przedstawić kompleksowy program rozwoju dotyczący danej dyscypliny sportowej. Ponadto w kontekście sportu dzieci i młodzieży mówił o potrzebie długofalowego wspierania strategicznych dyscyplin sportowych.

Kolejnym zagadnieniem poruszonym podczas debaty była rola zaplecza treningowego w przygotowaniach zawodników do kluczowych imprez sportowych, a także funkcjonowanie Centralnych Ośrodków Sportowych jako kluczowego zaplecza treningowego i szkoleniowego sportowców.

Debata "Kondycja polskiego sportu w 2016 roku - 170 dni do IO w Rio" została zorganizowana przez redakcję dziennika "Rzeczpospolita" oraz TVP Sport.

źródło i zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer