BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa Hali Gliwice wkroczyła w nowy etap

Budowa Hali Gliwice osiągnęła stan surowy zamknięty, co oznacza że zakończyły się prace związane z budową ścian i zadaszenia. Inwestycja o wartości 320 mln zł ma być gotowa w 2017 r.


Na hali głównej prowadzone są roboty elewacyjne przy montażu fasady, na hali treningowej trwa izolacja termiczna elewacji.

Hala Gliwice to kompleks trzech połączonych ze sobą budynków - hali głównej, hali fitness i hali treningowej. Wszystkie obiekty są już zamknięte, zadaszone i konstrukcyjnie gotowe. Dach hali, żelbetowy ring z 58 stalowymi splotami linowymi o łącznej długości 150 km i trapezową blachą, opiera się poprzez stalowe łożyska na 40 żelbetowych słupach.

Obecnie ekipa budowlana skupia się na pracach instalacyjnych, montażu ścianek gipsowo-kartonowych oraz kładzeniu tynków i montażu stalowych podestów technologicznych pod dachem hali głównej. Wykonywana jest izolacja termiczna elewacji hali treningowej od strony dachu nad holem fitness. Trwa też montaż instalacji (m.in.: sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz instalacji elektrycznej i słaboprądowej) oraz roboty drogowe - układane są m.in. kolejne warstwy pod przyszłe drogi, place, parkingi i chodniki.

Na kilkupoziomowym budynku parkingu rozpoczęły się roboty wykończeniowe. W tej części kompleksu kończą się też prace związane z montażem sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, w połowie jest montaż wewnętrznej instalacji sanitarnej, trwa montaż instalacji grzewczej dachu oraz tryskaczy i hydrantów, które związane są z bezpieczeństwem budynku, czyli instalacją przeciwpożarową. Na klatkach schodowych kładzione są tynki, rozpoczyna się montaż wind.

W najwyższej strefie pięciokondygnacyjnego budynku trwa instalacja stalowych schodów prowadzących na dach. Budynek fitness jest już całkowicie oszklony, podobnie tzw. fasada ciepła hali głównej (pełniąca funkcję osłonową i termiczną). Niebawem rozpoczną się prace związane ze szkleniem fasady zimnej (część obejmująca dwie duże maszynownie) hali głównej. Na piątej kondygnacji obiektu zamontowano 32 centrale wentylacyjne i agregaty chłodnicze, których zadaniem jest dostarczanie świeżego powietrza do hali głównej.

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa Gliwice, powstająca w miejscu dawnego stadionu XX-lecia, pomiędzy ulicami Akademicką i Kujawską, będzie jedną z największych tego typu w Polsce. Hala Gliwice ma około 58 tys. m². Kubatura obiektu wynosi 0,5 mln m³. Inwestycja o wartości 320 mln zł ma być gotowa w 2017 r.

źródło i zdjęcie: www.gliwice.eu

logo footer