BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Członkowie zarządu NCS nie będą musieli zwracać premii za 2008 r.

Członkowie zarządu spółki Narodowe Centrum Sportu nie będą musieli zwracać premii, które otrzymali za 2008 rok. Wynosiły one średnio po 15 tysięcy złotych i zostały przyznane za przygotowania do Euro 2012.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki powiedział, że nie zaapeluje o zwrot pieniędzy od członków zarządu NCS. Dodał, że premia w wysokości półtora tysiąca złotych miesięcznie jest przyzwoita i stanowi część wynagrodzenia.

Swoje premie zgodzili się za to oddać pracownicy spółki PL.2012, czyli drugiej firmy odpowiadającej za organizację Euro 2012. Każdy z członków zarządu otrzymał łącznie po mniej więcej 110 tysięcy złotych. Za wysokość premii, minister sportu został ostro skrytykowany przez opozycję, która domagała się jego dymisji.

Minister zarzucił niegospodarność swoim poprzednikom z rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mirosław Drzewiecki podkreślał, że tylko za ofertę złożoną w UEFA zapłacono ponad 13 milionów złotych. Dodał, że oferta ta okazała się kompletną fikcją i żaden projekt nie jest kontynuowany w planowanym kształcie.

W odpowiedzi na zarzuty niegospodarności minister sportu podkreślił znaczny wzrost nakładów na sport. Mirosław Drzewiecki zauważył, że wielokrotnie zwiększyły się wydatki na sport dzieci i młodzieży, łącznie z realizacją projektu Orlik 2012.

źródło: www.polskieradio.pl
zdjęcie: www.kce.one.pl

logo footer