BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Mińsku Mazowieckim otwarto nowoczesną halę sportową

Ponad 1,7 tys. m² powierzchni, pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego i piłki ręcznej, a do tego profesjonalnie wyposażona siłownia i sala fitness. Inwestycja powstała przy Gimnazjum Miejskim nr 2 w Mińsku Mazowieckim.


Hala sportowa przy gimnazjum wraz z sąsiadującym nowym boiskiem piłkarskim i infrastrukturą lekkoatletyczną tworzą kompleksową bazę sportową zarówno dla uczniów, jak i wielu organizacji pozarządowych o charakterze sportowym. W uroczystości oddania do użytku kompleksu wzięła udział członek zarządu Elżbieta Lanc.

Budowa hali ruszyła w lipcu 2014 r. i zakończyła się pod koniec ubiegłego roku. Nowy obiekt zaprojektowano w kształcie litery "L" i połączono ze szkołą oraz starą salą gimnastyczną. Główna arena sali z boiskami ma wymiary 21 x 36 m. Wyposażono ją we wszystko co niezbędne - kosze główne z napędem elektrycznym oraz boczne, do tego bramki, siatki, tablicę wyników, drabinki, drążki i liny. Koszt budowy sali gimnastycznej z zapleczem szatniowo-sanitarnym przy Gimnazjum Miejskim nr 2 wyniósł łącznie blisko 7,5 mln zł.

W głównej sali znajdują się rozkładane trybuny dla widowni z drewnianymi siedziskami dla 244 osób. Na środku dłuższego boku areny wykonano wnękę na scenę teatralną z profesjonalnym oświetleniem, nagłośnieniem, projektorem i ekranem. Ogromnym walorem sali gimnastycznej jest jej akustyka, uzyskana dzięki nowoczesnym panelom wygłuszającym. Przy scenie zaplanowano garderobę i magazyn. Z obiektu mogą korzystać osoby niepełnosprawne.

źródło: www.mazovia.pl
zdjęcie: UM Mińsk Mazowiecki

logo footer