BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa hali widowiskowo-sportowej w Mroczy

Sztangiści z Mroczy zyskają wkrótce profesjonalne miejsce organizacji zawodów sportowych. Na czerwiec zaplanowano zakończenie budowy hali widowiskowo-sportowej. Obiekt powstaje dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa.


Hala widowiskowo-sportowa będzie znakomitym uzupełnieniem tworzonej na przestrzeni ostatnich lat bazy podnoszenia ciężarów w Mroczy. Będzie to jeden z nielicznych tego typu obiektów w kraju, mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach inwestycji, w miejscu rozebranego, starego obiektu powstaje hala sportowa o wymiarach 30 na 45 metrów i wysokości 12 metrów z widownią stałą dla 211 widzów oraz dodatkową dla około 120 osób. Wymiary hali pozwalają na jej podział na trzy boiska o wymiarach 15 na 24 metry. Kubatura obiektu to 21 840 m³, natomiast powierzchnia użytkowa wynosi 2746 m². W obiekcie znajdą się również pomieszczenia dla obsługi sekcji podnoszenia ciężarów - sala o powierzchni 276 m² z 12 pomostami dla zawodników. Hala będzie obiektem przyszkolnym w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

Obiekt zapewni możliwość organizacji Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów oraz turniejów międzynarodowych i będzie spełniał będzie wszystkie wymogi niezbędne do organizacji tego typu przedsięwzięć.

Wartość inwestycji to 9,6 miliona złotych. Pomoc finansowa z budżetu województwa to 2,2 miliona złotych.

źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
zdjęcie: www.kujawsko-pomorskie.pl / Urząd Miasta i Gminy Mrocza

logo footer