BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe boisko w Bytomiu

Zakończone zostały prace związane z budową nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Szombierkach przy ul. Modrzewskiego. Inwestycja kosztowała blisko 2 mln zł.


Nowe boisko powstało na kompleksie sportowym przy ul. Modrzewskiego. Tu warto wspomnieć, że w skład obiektu wchodzi: stadion, boisko boczne, a teraz nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca - katowicka firma - w formule "zaprojektuj i buduj" wykonała nie tylko nowe boisko o wymiarach 105 na 68 metrów, ale także podbudowę wraz z drenażem boiska, budowę oświetlenia oraz zagospodarowała teren wokół obiektu. Boisko pokryte jest trawą syntetyczną, co umożliwia korzystanie z niego przez cały rok. Zaletą będzie też fakt, że jego utrzymanie będzie tańsze niż boiska z naturalną trawą.

Roboty zostały ukończone zgodnie z założonym harmonogramem, czyli jeszcze w 2015 roku. W 2016 roku planujemy dodatkowe inwestycje, dzięki czemu nowy obiekt będzie jeszcze bardziej funkcjonalny, mówi Adam Stromidło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Wśród planów jest nie tylko zakup trybuny dla około 100 widzów, ale także kontenerów, w których piłkarze oraz korzystający z boiska dzieci i młodzież będą mogli się przebrać oraz sprzęt do pielęgnacji i utrzymania sztucznej nawierzchni boiska.

źródło i zdjęcie: www.bytom.pl

logo footer