BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Husqvarna dba o królewskie ogrody w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie podjęła współpracę z firmą Husqvarna. W ramach umowy Husqvarna dostarcza do parku przy Pałacu królewskim w Wilanowie profesjonalny sprzęt, który pozwala jeszcze lepiej zadbać o wymagające tereny wokół Pałacu. Maszyny akumulatorowe Husqvarna pozwalają nie tylko pielęgnować ogród w ciszy, ale również są wydajniejsze.


Firma Husqvarna to lider na polskim rynku nowoczesnych technologii w branży ogrodniczej, nie dziwi więc wybór zarządców Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Chcąc zadbać o odpowiedni wizerunek obiektu, zdecydowano się na współpracę, która obu stronom przyniesie korzyści.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że to właśnie firmę Husqvarna wybrano do współpracy. Ogrody przy Pałacu w Wilanowie to wspaniałe i kultowe miejsce. Jesteśmy dumni, że to właśnie nasze maszyny pomagają zadbać o to urocze i historyczne miejsce, mówi Paweł Przywózki, CLG Sales Manager w firmie Husqvarna.

Park w Wilanowie to prawdziwy test dla każdej maszyny. Zmienne warunki atmosferyczne powodują, że dbanie o ogrody nie jest wcale proste. Urządzenia przekazane zarządcy Parku są bardzo wydajne i idealnie sprawdzają się na wymagających terenach. W ramach współpracy Muzeum Pałacu użytkuje wykaszarki 535LiR, nożyce do żywopłotu 536LiHD60, pilarki 436Li i T536LiXP, podkrzesywarkę 536LiPT5 oraz dmuchawy 436LiB.

To był doskonały wybór. Urządzenia, które otrzymaliśmy w pełni spełniają nasze oczekiwania. Maszyny firmy Husqvarna wykorzystywane są przy bieżącej pielęgnacji. W okresie zwiększonej intensywności prac, który trwa od marca do listopada wykorzystywane są one praktycznie codziennie. Dmuchawy do liści, podkaszarki, nożyce do żywopłotu - te wszystkie urządzenia firmy Husqvarna pracują u nas na pełnych obrotach. Wybraliśmy firmę Husqvarna ze względu na bardzo istotne z naszego punktu widzenia cechy produktów. Maszyny są bardzo łatwe w obsłudze i bardzo ergonomiczne. Dodatkowo urządzenia elektryczne są bardzo ciche, lekkie i mogą pracować bez przerwy przy wymiennych akumulatorach. Nie obciążają operatora przez brak wibracji wywołanej pracą silnika spalinowego. Zmniejszenie hałasu pracujących maszyn jest również bardzo istotne dla naszych gości, którzy licznie nas odwiedzają. Tylko w 2014 roku Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odwiedziło ponad 2.5 mln gości, z czego ponad 1.5 mln odwiedziło przypałacowe parki i ogrody, podsumował Łukasz Przybylak, Kierownik Działu Ogrodowego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Powierzchnia terenu Muzeum Pałacu Króla Jana III (z Jeziorem Wilanowskim, Stawem Południowym i Kanałem Sobieskiego oraz rezerwatem przyrody Morysin) to 88,7 ha. Tereny ogrodów i parków przypałacowych to ok 24 ha, które są poddawane całorocznej pielęgnacji. Ogrody i parki przypałacowe w Wilanowie są pod stałą opieką zespołu liczącego 9 osób.

źródło: Husqvarna AB
zdjęcie: fot. Muzeum - Pałac Wilanów

logo footer