BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budują orliki lekkoatletyczne w Zambrowie

Trwają szeroko zakrojone prace na terenie trzech zambrowskich szkół podstawowych, gdzie obok sal sportowych i kompleksów boisk "Orlik", powstają obiekty lekkoatletyczne. Mają być gotowe do końca czerwca 2016 r.


W listopadzie ubiegłego roku w Zambrowie rozpoczęły się prace przy rozbudowie boisk "Orlik 2012", gdzie powstają obiekty lekkoatletyczne. Zadanie wykonywane jest w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nowe obiekty będą wykorzystywane przez dzieci i młodzież na potrzeby treningowe oraz w czasie zajęć wychowania fizycznego. Będą to także obiekty umożliwiające współzawodnictwo lokalnych szkół.

Początkowo Urząd Miasta dał wykonawcy, czyli firmie EVERSPORT Sp. z o.o. z Warszawy, czas na zrealizowanie inwestycji do 6 stycznia, jednak ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające wykonywanie niektórych prac, termin ten został wydłużony. Jak informuje Naczelnik Wydziału Gospodarczego zambrowskiego magistratu Włodzimierz Łąka, zadanie to ma być zakończone do czerwca tego roku.

Największy postęp prac obecnie widać przy szkołach podstawowych nr 3 i 5. Przy obu tych placówkach robotnicy wylali już betonowe podłoża pod przyszłe bieżnie, tory do skoku w dal i podesty kołowe do pchnięcia kulą. Przy SP3 dodatkowo powstaje skocznia do skoku wzwyż.

Z kolei przy Szkole Podstawowej Nr 4 prowadzone są obecnie prace ziemne. Zdemontowano już betonowe ogrodzenie za boiskami, a także rozpoczęto tam poszerzanie terenu poprzez nawożenie ziemi. Wszystko po to, aby przygotować teren pod przyszłą bieżnię.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia boiska przy każdej ze szkół będą składały się z 4-torowej bieżni prostej. W przypadku SP4 i SP5 będą one miały długość 80 metrów, natomiast przy "Trójce" - 120 metrów. Przy każdym z orlików powstają także skocznie do skoku w dal wraz z rozbiegiem oraz rzutnie do pchnięcia kulą, a przy SP3 - dodatkowo skocznia do skoku wzwyż. Placówki zostaną ponadto wyposażone w sprzęt lekkoatletyczny.

Najbardziej kosztowna jest rozbudowa boisk przy SP3, gdzie prace pochłoną 399 tys. zł. W przypadku SP4 koszt wyniesie 216 tys. zł, natomiast w SP5 - 200 tys. zł. Łącznie cała inwestycja ma zamknąć się w kwocie 815 tys. zł, z czego 40% stanowi dofinansowanie przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

źródło i zdjęcie: www.zambrow.org

logo footer