BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pływalnia Rodzinna w Białymstoku zostanie zmodernizowana

Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej przejdzie metamorfozę. Po zrealizowaniu inwestycji, z basenu i strefy SPA będzie mogło korzystać jednocześnie ponad sto osób. W obiekcie znajdzie się miejsce dla 85 użytkowników sal konferencyjnych lub fitness. Przetarg został już ogłoszony.


Basen przy ul. Stromej cieszy się ogromną popularnością, w 2015 roku skorzystało z niego niemal dwieście tysięcy osób, mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. Dlatego istotną kwestią jest odnowienie i unowocześnienie basenów, a także przystosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki modernizacji, jakość usług i wydajność obiektu zostanie znacznie podniesiona.

W obrębie hali basenowej powstanie nowy wodny plac zabaw o powierzchni ok. 70 m2 i głębokości ok. 30 cm. Będzie wyposażony w armatki wodne, wiadra bosmana, tunel wodny, wieże ze zjeżdżalniami, zjeżdżalnię dla najmłodszych. Pojawią się również nowe leżanki i siedziska z hydromasażerami oraz dodatkowe bicze wodne i kaskady. Zainstalowane zostaną też dwie nowe zjeżdżalnie o długości 113 m i 63 m. Z dłuższej będzie można zjeżdżać na pontonach.

Nowością będzie mniejszy basen szkoleniowy o wymiarach 12,5x6,5 m
, wyposażony w ruchome dno, usytuowany za słupkami startowymi istniejącego basenu sportowego. Ruchome dno umożliwi regulację głębokości (do ok. 350 cm), co pozwoli na naukę pływania osób na różnym poziomie zaawansowania. Dodatkowo z niecki z ruchomym dnem będą mogli korzystać miłośnicy aqua-aerobiku i klienci rehabilitacji. Ruchoma trampolina umożliwi skoki do wody. Gama zajęć, które można przeprowadzić w basenie z ruchomym dnem jest nieograniczona. Basen będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przy ulicy Stromej powstanie także nowa strefa wypoczynku, w skład której wejdą: grota solna o powierzchni ok. 90 m², sauna sucha i parowa, wiadro bosmana, studnia lodowa, kabina wrażeń oraz ceramiczne, podgrzewane leżanki, nad którymi znajdą się specjalne lampy do kąpieli słonecznych. W miejsce obecnego jacuzzi powstaną dwa nowe.

Obecny hol główny Pływalni Rodzinnej o powierzchni ok. 40 m², zastąpi hol o powierzchni ok. 300 m², który zostanie dobudowany przed obecnie istniejącym wejściem głównym do obiektu. W nowym holu, oprócz przestronnej szatni i kasy, znajdą się: skrytki depozytowe, miejsce do odpoczynku oraz punkt gastronomiczny.

Rozbudowa i przebudowa istniejących szatni (damskiej i męskiej), umożliwi sprawną obsługę nie tylko klientów indywidualnych, ale także organizację dodatkowego pomieszczenia dla rodziców z dziećmi. Obok powstaną też 3 sale o powierzchni ponad 80 m2 każda, z możliwością połączenia w jedną za pomocą ruchomych ścian działowych. Sale będą przeznaczone do prowadzenia zajęć aerobowych, rehabilitacyjnych i organizacji konferencji.

Wokół Pływalni Rodzinnej zorganizowanych zostanie ok. 60 miejsc postojowych dla samochodów osobowych (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych), 2 miejsca postojowe dla autokarów, nie zabraknie też wiaty na rowery.

BOSiR czeka na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub oferty do 8 kwietnia. Teren budowy zostanie przekazany wykonawcy w terminie do 30 dni od daty podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż 7 czerwca. Realizacja potrwa ok. 14 miesięcy.

źródło i zdjęcie: www.bialystok.pl

logo footer