BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Radom: Umowa na budowę hali i stadionu podpisana

W kwietniu teren przy ulicy Struga 63 w Radomiu zmieni się w plac budowy. Została podpisana umowa na wykonanie projektów oraz budowę hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu piłkarskiego. Wszystkie prace będzie prowadziła radomska firma ROSA-BUD S.A wspólnie ze spółką Maxto z Krakowa.


Konsorcjum wygrało przetarg proponując cenę niespełna 110 milionów złotych. To bardzo ważny moment, który kończy wszystkie przygotowania do realizacji inwestycji. Teraz rozpoczynamy kolejny etap, czyli prace budowlane. Cieszę się, że przy udziale radomskiej firmy możemy spełnić naszą obietnicę dotyczącą zmiany infrastruktury sportowej naszego miasta, mówił podczas uroczystego podpisania umowy prezydent Radosław Witkowski.

Budowa hali sportowo-widowiskowej i pierwszy etap budowy stadionu potrwa 28 miesięcy. Hala sportowo-widowiskowa z pięcioma tysiącami miejsc siedzących powstanie od strony ulicy Struga. Równocześnie rozpocznie się budowa nowego stadionu sąsiadującego z halą. Zadaniem wykonawcy będzie: w przypadku hali opracowanie projektów wykonawczych i budowa obiektu, a w przypadku stadionu piłkarskiego - opracowanie całego projektu i budowa dwóch pierwszych trybun.

Hala w Radomiu będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem na Mazowszu spełniającym wymogi międzynarodowych federacji sportowych. Na widowni będzie mogło zasiąść 5000 widzów. Około 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych, a ok. 1300 na trybunach ruchomych. W obiekcie znajdzie się także hala treningowa wraz z szatniami oraz pomieszczeniami administracyjnymi. Z kolei stadion po zakończeniu pierwszego etapu będzie miał dwie trybuny, na których będzie mogło zasiąść 5,5 tysiąca widzów. Murawa będzie podgrzewana, a cały obiekt zostanie wyposażony w system sztucznego oświetlenia.

Nowoczesne obiekty z jednej strony dadzą nowe możliwości drużynom Cerradu Czarnych, Rosy i Radomiaka, a z drugiej pozwolą organizować w Radomiu duże sportowe imprezy rangi międzynarodowej. W hali będziemy mogli organizować także targi, konferencje, czy koncerty. To wielka szansa dla naszego miasta na przyciągnięcie gości z zewnątrz, ocenia prezydent Radosław Witkowski.

źródło i zdjęcie: www.radom.pl

logo footer