BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozpoczęła się budowa hali i stadionu w Radomiu

Rozpoczęła się budowa Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. W uroczystości - oprócz władz miasta - uczestniczyli m.in. poseł Leszek Ruszczyk, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, a także radni oraz przedstawiciele klubów sportowych, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i wykonawcy prac.


To historyczna chwila, ponieważ rozpoczynamy realizację projektu, o którym radomianie marzyli od wielu lat i który daje szansę na rozwój radomskiego sportu, mówił wbijając pierwszą łopatę prezydent Radosław Witkowski. Podziękował jednocześnie wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu inwestycji, w tym przede wszystkim premier Ewie Kopacz, dzięki której miasto otrzymało dofinansowanie do budowy hali w wysokości 50 procent kosztów kwalifikowanych.

Budowa hali sportowo-widowiskowej i pierwszy etap budowy stadionu piłkarskiego pochłoną 110 milionów złotych. To cena, jaką w przetargu zaproponowała radomska firma ROSA-BUD S.A. wspólnie ze spółką Maxto z Krakowa. Tymi obiektami Radom dołączy do miast posiadających odpowiednią infrastrukturę sportową, umożliwiającą sportowy rozwój, a jednocześnie dającą radość kibicom. Myślę, że w trzecim kwartale 2018 roku wszyscy będziemy zadowoleni z tego, co powstanie w tym historycznym miejscu, powiedział prezydent.

Uczestniczący w uroczystości goście byli zgodni co do tego, że rozpoczęcie budowy to duży sukces, a jednocześnie szansa dla Radomia. To rzeczywiście historyczny moment, bo podejmowane przez lata próby kończyły się tylko na próbach. To co nie udało się innym udało się dopiero obecnemu prezydentowi, podkreślił członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski. Radom zawsze słynął z dobrego sportu. Ta inwestycja daje nowe możliwości poszczególnym dyscyplinom, w tym także nowym. Ze swej strony mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, by te obiekty miały poważnego mecenasa, zapowiedział poseł Leszek Ruszczyk.

źródło i zdjęcie: www.radom.pl

logo footer