BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rusza program Rozwoju Bazy Sportowej na Dolnym Śląsku na lata 2016-2018

Kryte pływalnie, boiska i hale sportowe, razem 32 obiekty sportowe nowe lub odnowione powstaną w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej na Dolnym Śląsku do 2018 roku! Na poprawę bazy sportowej w województwie dolnośląskim samorząd przeznaczy w tym roku aż 17 milionów zł, natomiast w całym trzyletnim programie w latach 2016-2018 będzie to ponad 25 mln zł!


Główne założenia Programu oraz lokalizacje inwestycji sportowych przedstawił Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W konferencji prasowej towarzyszyli mu: Dorota Pawnuk, Burmistrz Strzelina, Katarzyna Ziobro-Franczak, Prezes Ślęzy Wrocław oraz Jarosław Delewski, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

W 2016 roku województwo dolnośląskie przeznaczy blisko 17 mln zł na dofinansowanie infrastruktury sportowej - inwestycji realizowanych w ramach "Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2016-2018". W ramach tych środków dofinansowane zostaną 32 inwestycje, w tym budowa 29 nowych zadań inwestycyjnych oraz remont i przebudowa 3 obiektów sportowych.

W ramach Programu dofinansowana zostanie m.in. budowa 5 przyszkolnych krytych pływalni realizowanych w ramach pilotażowego programu ”Dolnośląski Delfinek”, zlokalizowanych przy istniejących obiektach oświatowych. Podpisane przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego 27 lipca 2015 roku Porozumienie z Ministrem Sportu i Turystyki umożliwiło współfinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej budowy małych przyszkolnych krytych pływalni w gminach: Chocianów, Góra, Głuszyca, Strzegom i Twardogóra.

Przyszkolne pływalnie "Dolnośląski Delfinek" umożliwią przede wszystkim naukę pływania, w szczególności dzieci i młodzieży szkolnej, w tym również osobom niepełnosprawnym oraz realizację zainicjowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Programu Powszechnej Nauki Pływania "Umiem pływać".

Ponadto w ramach Programu dofinansowana będzie budowa 3 pierwszych w gminie pełnowymiarowych sal/hal sportowych do których należą: sala gimnastyczna w gminie Lubawka i hale sportowe w gminach Jaworzyna Śląska i Piława Górna.

W ramach wskazanych w Programie 32 inwestycji dofinansowane zostały następujące obiekty sportowe:

  • 5 małych przyszkolnych krytych pływalni realizowanych w ramach pilotażowego programu ”Dolnośląski Delfinek”,
  • 7 sal/hal sportowych, w tym 3 pierwsze w gminie pełnowymiarowe sale/hale sportowe, (sala gimnastyczna w gminie Lubawka i hale sportowe w gminach Jaworzyna Śląska i Piława Górna),
  • 16 boisk sportowych w tym 11 boisk wielofunkcyjnych,
  • kort tenisowy z funkcją lodowiska w Strzelinie,
  • skatepark przy Zespole Szkół w Gaworzycach
  • obiekt lekkoatletyczny (budowa bieżni przy Gimnazjum w Jedlinie -Zdroju),
  • budowa kompleksu sportowego przy nowo budowanym Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Głównej we Wrocławiu.

Dla wymienionych powyżej 32 zadań inwestycyjnych na okres 3 lat (2016-2018) dofinansowanie przyznano łącznie na kwotę ponad 25 mln złotych.

źródło i zdjęcie: www.umwd.dolnyslask.pl

logo footer