BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Toruń rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych

By zachęcić mieszkańców Torunia do korzystania z roweru w drodze do pracy i szkoły, a także do aktywnego spędzania wolnego czasu, miasto konsekwentnie stara się rozwijać sieć dróg rowerowych. W tym roku na budowę nowej infrastruktury rowerowej przeznaczono 2,1 mln zł.


Zwiększająca się liczba rowerzystów na ulicach Torunia to dowód na to, że starania te przynoszą efekty i że warto tworzyć odpowiednie warunki, by jeszcze mocniej zachęcać mieszkańców do poruszania się tym ekologicznym i zdrowym środkiem transportu. W tym roku na budowę nowej infrastruktury rowerowej przeznaczono 2,1 mln zł.

Dzięki temu powstaną kolejne odcinki tras rowerowych, które nie tylko ułatwią życie miłośnikom dwóch kółek, ale przede wszystkim sprawią, że system miejskich dróg rowerowych będzie bardziej spójny, mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu Agnieszka Kobus-Pęńsko.

W ostatnim czasie do użytku rowerzystów oddano ścieżki rowerowe na ul. Bukowej i przy placu ToMiTo. Mimo to drogowcy nie zwalniają tempa. Rozpoczęła się właśnie przebudowa chodnika i budowa ścieżki rowerowej przy ul. Przy Kaszowniku. Drogowcy zajmują się odcinkiem od pl. Biskupa Chrapka do pl. ToMiTo. Na chodniku stary asfalt zastąpi nowa nawierzchnia z kostki betonowej, a na ścieżce rowerowej zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna. Prace te potrwają do 30 czerwca. Ich wykonawcą jest PRD Lipno, a wartość robót to ponad 240 tys. zł.

Chodnik i droga rowerowa powstanie również przy ul. Rydygiera. Zamiast pokruszonego betonu, czy nawierzchni gruntowej pojawi się kostka i płyty betonowe. Dodatkowo powstanie nowa, asfaltowa ścieżka rowerowa na odcinku od ul. Mocarskiego do ul. Szosa Lubicka. Wykonawcą tych prac jest także firma PRD Lipno. Ich wartość to ponad 224 tys. zł. Termin zakończenia - zgodnie z umową – przewidywany jest na 19 sierpnia.

Kształtu nabiera też ciąg pieszo-rowerowy, który powstaje przy ul. Grudziądzkiej na odcinku od Trasy Średnicowej Północnej do ul. Kozackiej. Te prace zakończą się w lipcu, a ich wykonawcą jest firma Bruksystem. Koszt tej inwestycji to 319 tys. zł.

źródło i zdjęcie: www.torun.pl

logo footer