BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Odporyszowie koło Tarnowa otwarto boisko piłkarskie i ujeżdżalnię koni

W Odporyszowie koło Tarnowa, w ośrodku Stowarzyszenia Siemacha, zostały otwarte nowe boisko piłkarskie i kryta ujeżdżalnia koni. Z obiektów będą korzystać podopieczni Siemachy oraz mieszkańcy.


Przyjechałem tu po raz kolejny dotknąć rzeczy wielkiej, niezwykłej i kreatywnej, związanej z odkrywaniem talentów i rozbudzaniem pasji młodych ludzi, mówił marszałek Jacek Krupa w Odporyszowie.

Nowe obiekty sportowe powstały dzięki wsparciu sponsorów. W Odporyszowie wybudowano boisko do piłki nożnej o wymiarach 30 x 60 m, z trybunami, oświetleniem i ogrodzeniem. Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie zostało poszerzone o krytą ujeżdżalnię, również z trybunami i oświetleniem. Na jej terenie będą prowadzone zajęcia z jazdy konnej dla sportowej sekcji jeździeckiej, która ma powstać w Odporyszowie, nauka jazdy konnej, treningi, zgrupowania, szkolenia o tematyce hipicznej, hipoterapia.

Działalność Siemachy ma ten najważniejszy według mnie wymiar - rozbudzania pasji, dawania gwarancji, że życie tych młodych ludzi będzie dużo bardziej szczęśliwe i poukładane, mówił marszałek Krupa. Mając pasje i zainteresowania, możemy robić wspaniałe rzeczy. Cieszę się, ze Małopolsce jest Siemacha i że tak wspaniale rozwija swoją działalność.

W 2014 roku w Odporyszowie został otwarty nowoczesny dom dziecka. To pierwsza placówka tego typu w Polsce, która została wybudowana od podstaw, dzięki darczyńcom i sponsorom. Łączy opiekę całodobową z warsztatami dziennymi oraz zapleczem sportowym, a wszystko to w nowych budynkach o powierzchni ok. 1500 m2. W domu dziecka mieszkają podopieczni Siemachy z Krakowa i powiatu dąbrowskiego.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl / (Biuro Prasowe UMWM)

logo footer