BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Cybisa na Ursynowie

W warszawskiej dzielnicy Ursynów wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne. Szacowany koszt inwestycji to 500 000 zł


Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął decyzję o zmianie budżetu Dzielnicy Ursynów, poprzez utworzenie nowego dwuletniego zadania pn. "Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Cybisa".

Dzięki staraniom Zarządu Dzielnicy Ursynów ze środków Urzędu Miasta st. Warszawy na ten cel zostanie przeznaczona kwota 500 000 zł.

Obecnie trzy szkoły na Ursynowie nie posiadają boisk - są to placówki przy ulicach: Cybisa, Teligi i Koncertowej. Przy Szkole Podstawowej nr 303 na Koncertowej jeszcze w tym roku powstanie boisko w ramach realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego 2016 r. Starania Zarządu Dzielnicy zmierzają do poprawy sytuacji w dwóch kolejnych placówkach, obecnie pozyskano dodatkowe środki w wysokości 500 000 zł na boisko wielofunkcyjne przy ul. Cybisa. W tym roku zostanie wykonany projekt boiska.

Stale staramy się poprawiać warunki nauczania w ursynowskich podstawówkach. Zabiegamy też, o poprawę stanu przyszkolnych obiektów sportowych. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie wszystkie nasze szkoły będą miały zaplecze sportowe.

Źródłem finansowania inwestycji przy ul. Cybisa będą środki z zadnia "Rekultywacja wraz z urządzeniem terenu na cele rekreacyjne w rejonie ul. Cybisa" będących w dyspozycji Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Przekazane środki zostaną ujęte w planie wydatków Dzielnicy Ursynów w następujący sposób:

  • 25.000 zł w roku 2016 na wykonanie projektu
  • 475.000 zł w roku 2017 na budowę boiska

źródło i zdjęcie: ursynow.pl

logo footer