BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion jak malowany - wywiad z Malarzem Roku Dekoral 2015

"Staramy się, aby każda inwestycja była naszym obiektem referencyjnym" - te słowa inż. Piotra Barcika mogłyby z powodzeniem stanowić motto przewodnie działalności Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego S.A.. Firma zdobyła I miejsce i tytuł Malarza Roku Dekoral 2015, za prace wykończeniowe na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, w konkursie organizowanym przez PPG Deco Polska.


BPBP S.A. zdobyło I miejsce i tym samym tytuł Malarza Roku Dekoral 2015, za prace wykończeniowe na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Proszę przybliżyć charakter inwestycji i rozmach zrealizowanych prac, które zapewniły Państwu zwycięstwo.

Inż. Piotr Barcik, Kierownik robót budowlanych na inwestycji: Stadion Miejski w Bielsku-Białej był jedną z kluczowych inwestycji, prowadzonych wspólnie przez miasto i nasze przedsiębiorstwo. Zakres i zaawansowanie prac stanowiły dla nas nie lada wyzwanie, tak pod względem wykonawczym, jak i logistycznym. Prace, które przyczyniły się do zwycięstwa w konkursie Malarz Roku Dekoral 2015, obejmowały: wykonanie elewacji w systemie ETICS - 1000 m², wymalowanie ścian wnętrz farbami akrylowymi oraz specjalistycznymi (w zależności od funkcji kolejnych pomieszczeń) - 10 000 m², wymalowanie oznaczeń sektorów, numeracji, miejsc dla niepełnosprawnych itp. oraz lamperii za pomocą farb strukturalnych Sigma Kwarts - 1000 m².

Każdy z tych elementów był odpowiednio przemyślany i wykonany zgodnie z przepisami oraz projektem aranżacji wnętrz. Oczekiwany efekt pozwoliły uzyskać: profesjonalne wykonawstwo i wierność względem wymagań technologicznych oraz zastosowanie odpowiednich materiałów.

Na co jeszcze należało zwrócić szczególną uwagę podczas prac wykończeniowych na stadionie? Które elementy, bądź efekty przeprowadzonych prac wymagały największego zaangażowania podczas realizacji?

- Jeżeli chodzi o wykonawstwo, największego zaangażowania wymagała realizacja specyficznej bryły budowanego obiektu. Pociągało to za sobą problemy związane z odprowadzeniem nadmiaru wilgoci oraz nietypowym układem warstw termoizolacji, która musiała być wykonana po tzw. stronie ciepłej. Wiązało się to z zabudowami w ilości 6 000 m² z płyt G-K przy ogromnej ilości obudowywanych podciągów, belek oraz elementów prefabrykowanych. Z elementów wykończeniowych najwięcej zaangażowania wymagało wykonanie między innymi lamperii z farby strukturalnej Sigma Kwarts, ponieważ wiązało się to z wymogiem ścisłego przestrzegania założeń technologicznych oraz koniecznością posiadania odpowiednio wyszkolonej kadry. Układ konstrukcyjny ścian w połączeniu z projektem aranżacji wnętrz powodował duże utrudnienia w trakcie wykonywania kolejnych elementów dekoracyjnych. Na szczęcie byliśmy na to przygotowani, a efekty prac będzie można podziwiać przez długie lata.

Dlaczego zdecydowali się Państwo na wykorzystanie produktów marek PPG Deco Polska? Jakie cechy, bądź walory materiałów o tym zdecydowały?

- Firma PPG Deco Polska jest naszym partnerem od wielu lat. Produkty tej marki cechuje bardzo dobra jakość w stosunku do ceny, co dla takich firm jak nasza jest bardzo istotne. Nieograniczona ilość efektów dekoracyjnych, możliwych do osiągnięcia dzięki produktom marki firmy PPG Deco Polska, zaspokaja gust klienta, który poszukuje coraz to nowszych i ciekawszych rozwiązań, odchodząc tym samym od tradycyjnych i zwyczajowo przyjętych materiałów. Jednak kluczowym elementem było przełamanie pewnych schematów i monotonii, co też udało się osiągnąć dzięki produktom PPG Deco Polska. Dodatkowym argumentem przemawiającym za współpracą jest cykl systematycznych szkoleń prowadzonych przez Akademię Techniczną PPG Deco, który pozwala na ciągłe doskonalenie naszych pracowników oraz kadry inżynierskiej.

Czy od początku wiedzieli Państwo, że Stadion Miejski w Bielsku-Białej może być obiektem referencyjnym? W którym momencie i dlaczego podjęta została decyzja, by zgłosić go do konkursu Malarz Roku Dekoral 2015?

- W Bielskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego S.A. staramy się, aby każdy obiekt był dla nas obiektem referencyjnym. Na terenie Bielska i okolic znajduje się wiele inwestycji, którymi możemy się pochwalić. Stadion Miejski jest jednak najbardziej nietypowym obiektem, jaki dotychczas budowaliśmy, i będzie on pełnił rolę wizytówki naszej firmy przez długie lata, jako obiekt odwiedzany przez dziesiątki tysięcy kibiców i zwiedzających każdego roku. Jeżeli chodzi o udział w konkursie Malarz Roku Dekoral 2015, to decyzja została podjęta spontanicznie, już po wykonaniu wszystkich prac na obiekcie. Byliśmy zadowoleni z efektów pracy i chcieliśmy pochwalić się naszym dziełem. Konkurs Malarz Roku Dekoral jest dla nas sprawą niejako prestiżową i szansą na szerszą promocję naszych dokonań.

Efekty pracy firmy BPBP S.A. to jej najlepsza wizytówka. Jakie jest źródło sukcesu? Mają Państwo jakiś specjalny patent na uzyskiwanie najwyższego poziomu jakości wykonywanych prac?

- Najważniejszym elementem naszych codziennych zmagań jest dobór i zastosowanie odpowiednich materiałów, dbałość o precyzję oraz utrzymywanie wysokiej jakości świadczonych usług. Potwierdzeniem tego jest już kolejne zwycięstwo i tytuł Malarza Roku Dekoral (firma BPBP S.A. wygrała konkurs w 2012 roku za prace wykończeniowe na obiekcie biurowo-produkcyjny w Pyrzowicach koło Katowic). Wszystko, co robimy, staramy się wykonywać z pasją i jak najlepiej. Źródłem sukcesu naszej firmy jest też jej ciągły rozwój i doskonalenie, dbałość o szczegóły oraz profesjonalna kadra pracująca dla wspólnego dobra. Chcemy, aby obecni oraz potencjalni klienci widzieli w nas partnerów, którzy zaspokoją ich potrzeby oraz wesprą fachową wiedzą i wykonawstwem. Każdego dnia dajemy z siebie wszystko, aby osiągnąć zamierzony efekt.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa / media.dekoral.pl/

logo footer