BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Materiały budowlane LafargeHolcim na stadionach Euro 2016

W dziedzinie projektowania innowacyjnych stadionów specjaliści LafargeHolcim nie grzeją ławy rezerwowych. Dostarczyli swoje materiały budowlane - beton, cement, kruszywa i piasek - do siedmiu stadionów we Francji, na których rozegrane zostanie 36 meczów Euro 2016.


Wprowadziliśmy nasze doświadczenie w dziedzinie budowy stadionów na murawy siedmiu spośród dziesięciu obiektów, w tym czterech całkowicie nowatorskich pod względem realizacji. Polscy kibice prócz meczu pomiędzy naszą reprezentacją a drużyną z Ukrainy, będą mogli podziwiać także architekturę stadionu Velodrome, wzniesionego z zastosowaniem rozwiązań LafargeHolcim!

Materiały budowlane LafargeHolcim zdobywają kolejne punkty na Euro 2016

W dziedzinie projektowania innowacyjnych stadionów specjaliści LafargeHolcim nie grzeją ławy rezerwowych. Firma dostarczyła materiały budowlane - beton, cement, kruszywa i piasek - do siedmiu stadionów we Francji, na których rozegrane zostanie 36 meczów Euro 2016.

Wśród tych siedmiu obiektów znalazły się także cztery ultranowoczesne realizacje, mocno wybijające się na tle drużyny: 7 z 10 stadionów na Euro 2016 zbudowano z materiałów firmy LafargeHolcim:

  • Vélodrome w Marsylii,
  • Parc Olympique Lyonnais w Lyonie,
  • Allianz Riviera w Nicei,
  • Stadion im. Geoffroya Guicharda w Saint-Étienne.

Obiekty te albo wzniesiono specjalnie z uwagi na mistrzostwa, albo je przebudowano, by spełniały najwyższe standardy architektury stadionowej Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA), z zastosowaniem szerokiej gamy rozwiązań materiałowych koncernu LafargeHolcim.

Te najnowocześniejsze areny, których rola nie ogranicza się tylko do funkcji świątyni sportu i pomnika architekturalnej biegłości, oferują szereg udogodnień, takich jak dostępność sygnału WiFi oraz 4G, umożliwiając kibicom sportowym XXI wieku jeszcze pilniejsze śledzenie wydarzeń.

A zatem do zobaczenia na boisku i w portalach społecznościowych! Podzielcie się zdjęciami swoich ulubionych stadionów na Twitterze, Facebooku i Instagramie, wykorzystując hasztag #LafargeHolcimStadiums.

Parc Olympique Lyonnais w Lyonie
Vélodrome w Marsylii
Allianz Riviera w Nicei
Stadion im. Geoffroya Guicharda w Saint-Étienne

Nasze inne zwycięskie projekty stadionów piłkarskich

W trakcie Pucharu Świata 2014 koncern LafargeHolcim pomagał kultowemu stadionowi Maracanã w Rio de Janeiro zyskać nowe, zachwycające oblicze, dostarczając materiały budowlane 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu… przez dwa miesiące z rzędu! W 2010 roku, gdy gorączka Pucharu Świata ogarnęła Republikę Południowej Afryki, koncern LafargeHolcim dostarczył beton i kruszywa dla pięciu nowych stadionów, w tym posiadającego 70 000 miejsc Stadionu im. Mosesa Mabhidy w Durbanie.

Wybudowany z wykorzystaniem cementu CEM I Warszawski Stadion Wojska Polskiego został odnowiony, aby łatwiej mógł pomieścić armię fanów piłki nożnej!

Stadion BC Place w Vancouver wyposażony jest w największy tego typu na świecie podwieszany, otwierany dach oraz olbrzymią tablicę wyników. Do wykonania zewnętrznego wieńca obiektu wybrano beton samozagęszczalny Agilia.

źródło i zdjęcia: informacja prasowa / LafargeHolcim

logo footer