BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe place zabaw i siłownia w Białymstoku

Siłownia pod chmurką i plac zabaw na Bacieczkach oraz plac zabaw w Ogródku Jordanowskim to inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2016. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowych miejsc do sąsiedzkiej integracji.


Przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej i wybudowanie siłowni zewnętrznej i placów zabaw został podzielony na dwie części. Pierwsza część dotyczy inwestycji na osiedlu Bacieczki, druga - na Mickiewicza. Oferty można składać do 22 czerwca 2016 roku, mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. Obydwa przedsięwzięcia powinny zostać zrealizowane w ciągu 120 dni od dnia podpisania umowy.

Mieszkańcy Bacieczek zyskają nowe miejsce do spotkań i integracji sąsiedzkiej. W ramach Centrum Aktywnego Wypoczynku powstanie siłownia pod chmurką z dwunastoma sprzętami, takimi jak np. wioślarz, orbitrek i biegacz oraz plac zabaw. Miejsce do zabaw zostanie wyposażone w jedenaście urządzeń. Dzieci będą mogły korzystać m.in. z bujaków, huśtawek, zjeżdżalni i piaskownicy. Ponadto obok staną też dwa betonowe stoły do gry w ping-ponga i dwa do gry w szachy lub warcaby. Na tym terenie nie zabraknie również elementów tzw. małej architektury - drewnianych ławek i koszy.

Nowe miejsce do zabawy powstanie także w Ogródku Jordanowskim. W pobliżu wybudowanej już przez Miasto siłowni pod chmurką stanie plac zabaw. Zostanie on zaprojektowany i wybudowany od strony ul. M. Konopnickiej. Nowe miejsce do zabawy, rozwoju ruchowego i motorycznego dzieci, będzie kompleksowo wyposażone. Obok bujaków i huśtawek pojawi się tam urządzenie wielofunkcyjne z poręczami, drabinkami, podestami. Do dyspozycji dzieci będzie także skałka wspinaczkowa, a w pobliżu staną dwa betonowe stoły do gry w szachy lub warcaby. Teren zostanie również wyposażony w nowe ławki i kosze oraz ogrodzony.

Ogródek Jordanowski przy ul. A. Mickiewicza cały czas się zmienia. Jest tu już siłownia pod chmurką dla nieco starszych nastolatków, powstanie plac zabaw dla dzieci, mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. Zmiany te są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców, którzy z jednej strony prosili o to władze miasta, a z drugiej strony sami napisali projekt do Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu Ogródek Jordanowski stanie się miejsce, które będzie jedną z wizytówek osiedla.

Te dwie miejskie inwestycje to projekty, które zostały wytypowane przez białostoczan do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Pierwszy "Centrum Aktywnego Wypoczynku dla Mieszkańców - plac zabaw, siłownia pod chmurką" otrzymał prawie 1,5 tys. głosów. Drugi - "Budowa nowoczesnego i bezpiecznego miejsca zabawy i edukacji w Ogródku Jordanowskim" ­- blisko 1,9 tys. głosów.

źródło i zdjęcie: http://www.bialystok.pl

logo footer