BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Bydgoszcz: Umowa na budowę lodowiska podpisana

2 czerwca 2016 r w Bydgoszczy podpisana została umowa na budowę nowoczesnego lodowiska. Konstrukcja kojarząca się z lodowym kryształem ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Inwestycja kosztować będzie ponad 23,5 mln zł.


Projekt lodowiska został opracowany na podstawie wcześniej przygotowanej koncepcji programowo-przestrzennej. Zakłada on powstanie bryły przypominającej lodowy kryształ. Na elewacji dominować mają okładziny w srebrnym kolorze oraz szkło.

Cieszę się bardzo, że tak skutecznie i szybko przeprowadziliśmy etap projektowanie i uzgadniania szczegółów z Radą ds. Estetyki Miasta, a także postępowanie przetargowe na wyłonienie solidnego wykonawcy, który gwarantuje nam wywiązanie się z określonego w umowie terminu do 2 października 2017 r., podkreślił przed podpisaniem umowy prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Oznacza to, że już w przyszłym sezonie jesienno-zimowym bydgoszczanie będą mogli korzystać z tego obiektu. Jestem przekonany, że będzie to piękny obiekt, którym my będziemy mogli się szczycić, a wykonawca będzie mógł umieścić go w swoim portfolio jako trudny, ale z sukcesem zrealizowany, dodał prezydent.

Inwestycja finansowana będzie w oparciu o środki miasta. W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum złożone z firm Alstal oraz AGB2. Wykonawcy zadeklarowali wybudowanie lodowiska za 23,5 mln złotych.

Obiekt doskonale wpisuje się w zagospodarowanie całego terenu i dopełnia charakter sportowy tego fragmentu miasta, jak również wizualnie ciekawie wkomponowuje się w zieleń i sąsiadującą Brdę. Dołożymy wszelkich starań, aby ten obiekt wyglądał jak najładniej i stał się wizytówką miasta, zauważył Piotr Linowiecki, dyrektor pionu Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. Oprócz niego umowę ze strony wykonawcy podpisała także Stella Felchner, dyrektor działu wsparcia ofertowania Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o.

Opracowany projekt zyskał pozytywną ocenę Rady ds. Estetyki. Projektanci uwzględnili postulaty otwarcia elewacji od strony wody na rzekę Brdę, likwidacji parkingów od strony rzeki, aranżację przestrzeni brzegowej umożliwiającej dostęp publiczny oraz zaprojektowali płytę lodowiska o parametrach spełniających wymogi International Ice Hockey Federation, co pozwoli rozgrywać także mecze. Widownia liczyć będzie zgodnie z wcześniejszymi analizami ponad 300 miejsc. Projekt przygotowało biuro TBiARCHITEKCI.

Liczby:

 • Koszt inwestycji - 23, 564 mln zł brutto
 • Powierzchnia użytkowa - 4605 metrów kwadratowych
 • Liczba miejsc na trybunach - 300
 • Liczba osób, które jednocześnie mogą przebywać na tafli - 240

Fakty:

 • Wykonawca - Konsorcjum firm Alstal i AGB2
 • Projekt spełniający wymogi INTERNATIONAL ICE HOCKEY FEDERATION IIHF
 • Technologia pozwalająca na całoroczne korzystanie z obiektu
 • Budynek wyposażony w funkcje usługowe, m.in.

- szatnie z szafkami samoobsługowymi
- szatnie hokejowe dla zawodników
- suszarnie sprzętu hokejowego
- wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzalnią i suszarnią
- punkt handlowy
- pomieszczenie medyczne
- ogólnodostępne trybuny z uchylnymi siedziskami
- na piętrze restauracja z oknem widokowym na taflę lodu

Daty:

 • 1 luty 2016 - ogłoszenie przetargu na prace budowlane
 • 2 czerwca 2016 - podpisanie umowy z wykonawcą
 • 2 październik 2017 - umowny termin zakończenia prac budowlanych
 • koniec 2017 roku - odbiory, uzyskanie pozwoleń na użytkowanie, wyposażenie i otwarcie obiektu

Wykonawca:
Firma Alstal istnieje na rynku od 40 lat. Specjalizuje się m.in. w wykonawstwie obiektów sportowych kubaturowych i infrastruktury publicznej. Była wykonawcą m.in. Term Maltańskim w Poznaniu, Motoareny w Toruniu, Opery Leśnej w Sopocie (modernizacja).

źródło i zdjęcie: www.bydgoszcz.pl

logo footer