BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowa hala sportowa w Przygodzicach

Nowatorskie rozwiązania, prezencja i przestrzeń wokół nowo wybudowanej hali sportowej przy Przedszkolu i Zespole Szkół w Przygodzicach robią wrażenie na oglądających.


Hala sportowa w Przygodzicach będzie wizytówką gminy; trwają ostatnie odbiory techniczne. Parkiet hali oprócz zajęć szkolnych, może być wykorzystywany m.in. do meczów: koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa ziemnego, futsalu.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Wielkopolskiego.

Samorząd zakłada, że hala posłuży nie tylko podstawówce i gimnazjum, ale i całej gminie.

To obiekt uniwersalny, mówi wójt Krzysztof Rasiak. Liczę, że połączy funkcje sportu, rekreacji, ale i kultury. Uzupełni naszą gminną ofertę i będzie kolejną atrakcją, jakiej może nam pozazdrościć niejedno miasto. Powoli spełniają się tu marzenia wielu uczniów, środowiska szkolnego, koleżanek i kolegów samorządowców, także moje, dodaje wójt.

W części socjalnej budynku znalazły się przebieralnie, umywalnie, węzły sanitarne, pomieszczenie instruktora, serwerownia, magazyn sprzętu sportowego oraz pomieszczenie techniczne. Obecnie zagospodarowywana jest przestrzeń wokół hali, przy której wybudowano już boisko wielofunkcyjne wraz z oświetleniem, parking i bieżnię lekkoatletyczną.

Sala stanowi kompleks z oddanym wcześniej do użytku nowoczesnym przedszkolem i dawną szkołą. Te placówki scalił budynek - łącznik - z dojściem do hali.

źródło i zdjęcie: www.przygodzice.pl

logo footer