BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Podpisano umowę na budowę obiektu sportowego w Białymstoku

W najbliższych tygodniach rozpocznie się budowa nowego obiektu sportowego w Białymstoku. Nowy budynek z salą gimnastyczną, trybunami, siłownią, szatniami i dodatkowymi pomieszczeniami powstanie przy Publicznym Gimnazjum nr 9.


Umowa na budowę obiektu sportowego w Białymstoku została podpisana z firmą AKCESS Starosta i Wspólnicy. Wykonawca zajmie się budową obiektu, który będzie spełniał funkcje zaplecza sportowego gimnazjum oraz przebudową i modernizacją już istniejącego budynku szkoły. Przy ul. Antoniuk Fabryczny 5/7 powstanie sala gimnastyczna z boiskami do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i badmintona. Sala zostanie wyposażona w ruchome trybuny na 300 osób oraz balkon z ponad 100 miejscami siedzącymi.

W ramach inwestycji zaplanowano także wybudowanie innych pomieszczeń sportowych: wielofunkcyjnego, do tenisa stołowego oraz siłowni. Obok ma znaleźć się kompleks biblioteczny oraz gabinet terapii pedagogiczno-psychologicznej. W nowym budynku będą też pomieszczenia socjalne, techniczne i magazynowe. Zostanie on dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i połączony z istniejącym budynkiem gimnazjum.

To dla nas bardzo ważna inwestycja. Zależy nam bardzo, aby uczniowie naszych szkół mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowej, mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. I chodzi nam zarówno o rozwój sportowy młodych mieszkańców naszego miasta, jak i dbałość o ich kondycję ruchową.

Firma zobowiązała się wybudować obiekt za ok. 9 mln 373 tys. zł.

źródło i zdjęcie: www.bialystok.pl

logo footer