BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trwa budowa hali sportowej w Zakopanem

Już w 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem będą mogli korzystać z nowoczesnej hali sportowej. W obiekcie, na budowę którego wraz z zapleczem Województwo Małopolskie przeznaczyło z budżetu 9 mln zł, znajdzie się m.in. boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Koszt całej inwestycji to 14 mln zł, z czego 5 mln zł pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


Z każdym tygodniem hala sportowa przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem rośnie w oczach. Wykonano już część ścian i dachu, rozpoczęto też pierwsze roboty instalacyjne w budynku hali. Do końca tego roku powinny zakończyć się roboty wykończeniowe w sali sportowej. W przyszłym roku, po wakacjach, uczniowie będą mogli korzystać w pełni z nowoczesnego obiektu wraz z zapleczem.

Co łączy Justynę Kowalczyk, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Jagnę Marczułajtis? Wszyscy są absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Teraz, dzięki środkom z budżetu Małopolski, po remoncie w szkole będzie się mogło kształcić i trenować ponad 200 uczniów. Mam nadzieję, że wśród nich znajdzie się wielu przyszłych olimpijczyków, mówi Grzegorz Lipiec, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Cała inwestycja została podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego zostanie zbudowana pełnowymiarowa hala sportowa, co ma kosztować w sumie 8 mln zł. W drugim, za 6 mln zł, powstanie dodatkowy budynek dydaktyczny, w którym powstanie m.in. boisko sportowe.

Województwo Małopolskie przejęło od powiatu tatrzańskiego prowadzenie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem w 2014 roku. Mimo tak krótkiego czasu, można mówić już o pierwszych sukcesach. Po pierwsze - z inicjatywy Województwa Małopolskiego, szkoła jest jedyną placówką w Polsce przygotowującą przyszłych mistrzów sportów zimowych już na etapie szkoły podstawowej. Od września 2015 roku realizowane jest tam też kształcenie dla uczniów klas IV-VI.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer