BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Modernizacja Infrastruktury Sportowej w Gdyni z dofinansowaniem MSiT

Gdynia otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki dla dwóch ważnych inwestycji, z których już wkrótce będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy miasta.


W ramach programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej wsparte finansowo zostaną: budowa bieżni lekkoatletycznej na terenie Zespołu Szkół nr 15 przy ul. Jowisza 60 (wartość dofinansowania 788.400,00 zł brutto) oraz remont dachu Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5 (wartość dofinansowania 318.200,00 zł brutto).

Prace przy pierwszej z inwestycji rozpoczną się od rozebrania istniejącej bieżni lekkoatletycznej i nawierzchni rozbiegu do skoku w dal. Następnie położona zostanie nowa bieżnia o długości 200 metrów (trzy tory), która pokryta będzie nawierzchnią poliuretanową, podobnie jak nowe rozbiegi do skoku w dal i wzwyż. Dodatkowo wykonany zostanie szereg prac wokół bieżni: m.in. zamontowane zostaną tablice informacyjne, zasiana zostanie trawa, a instalacje kanalizacji deszczowej i istniejący drenaż poddane zostaną gruntownemu remontowi.

To wspaniała wiadomość dla gdyńskich lekkoatletów. Nasze miasto wzbogaci się o kolejny nowoczesny obiekt, który umożliwi przeprowadzanie treningów w pełni profesjonalnych warunkach, zauważa radny Andrzej Kieszek. I dodaje: Nowa bieżnia, która powstanie na Chwarznie, będzie doskonałym uzupełnieniem dla Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu.

Drugą z dofinansowanych inwestycji jest remont dachu Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, który obejmie zdjęcie istniejących warstw (izolacyjnej i nawierzchniowej) na konstrukcji dachu oraz demontaż wpustów dachowych, kominów dachowych, wyrzutni dachowych, wentylatorów dachowych i rynien wraz z obróbkami blacharskimi, a następnie zastąpienie ich nowymi.

Nasza strategia jest dokładnie przemyślana. Modernizujemy zarówno obiekty tworzące Forum Sportu, jak i miejsca, z których na co dzień korzystać może każdy chętny. Zależy nam, by wszystkie dzielnice miały równy dostęp do sportu i płynących z niego korzyści, podkreśla Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Do końca wakacji podpisana zostanie umowa z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie zadań. Okres realizacji inwestycji w przypadku bieżni przewidziany jest na lata 2016-2017, natomiast remont dachu powinien zostać przeprowadzony w całości jeszcze przed zakończeniem bieżącego roku.

źródło i zdjęcie: www.gdynia.pl

logo footer