BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa placu zabaw w Witoszowie Dolnym

Kolejny plac zabaw w gminie Świdnica już niebawem powstanie w Witoszowie Dolnym. Na jego realizację, władze gminy Świdnica otrzymały dotację w wysokości 30 tys. zł., w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi", organizowanego przez UMWD.


Plac zabaw to możliwość zabawy wśród rówieśników, na świeżym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu. To wyśmienity pomysł na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie i z przyjaciółmi. Wszyscy wiemy, jak ważny w rozwoju dziecka jest ruch, a możliwość zabawy na nowoczesnym placu będzie wydatnie sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dzieci, mówi Teresa Mazurek.

Place zabaw z wykorzystaniem środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" powstały już w Stachowicach, Mokrzeszowie oraz Grodziszczu.

Projekt pn. "Wykonanie placu zabaw w Witoszowie Dolnym" przewiduje: rozebranie istniejącej nawierzchni boiska, wykonanie stref bezpieczeństwa o podłożu piaszczystym wraz z obrzeżami elastycznymi, montaż urządzeń: huśtawka wagowa, bujak wagowy, huśtawka wahadłowa podwójna, zestaw zabawowy, bujak sprężynowy, karuzela młynek. Planowane jest także wykonanie stojaka na rowery, ławki o montaż koszów na śmieci. Teren zostanie wyrównany i obsiany trawą.

Budowany plac zabaw w Witoszowie Dolnym będzie spełnieniem dziecięcych marzeń o przytulnych, kolorowych, placach zabaw w gminie Świdnica.

źródło i zdjęcie: www.gmina.swidnica.pl

logo footer