BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Konsorcjum firmy Skanska zbuduje 14 kilometrówm zachodniej obwodnicy Poznania

Konsorcjum spółki budowlanej Skanska i firmy Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor podpisało kontrakt na budowę ponad 14-kilometrowego odcinka zachodniej obwodnicy Poznania, o wartości prac wynoszącej prawie 460 mln brutto.

Skanska, jako lider konsorcjum, ma 80 procent udziałów w projekcie wartym 367 mln zł brutto. Prace rozpoczną się na początku sierpnia br., a projekt zostanie zrealizowany w ciągu 18 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych.

Zachodnią obwodnicę Poznania utworzą dwie przedłużone drogi ekspresowe: S11 - na północ od autostrady A2 i S5 - na południe od A2. Trasa, łącząca autostradę ze Swadzimiem, przejmie większość ruchu tranzytowego z zachodniej części Poznania.

Według Grzegorza Prajwowskiego, dyrektora oddziału budownictwa drogowo-mostowego Skanska w Poznaniu, w ramach kontraktu zostanie wybudowana dwujezdniowa trasa o długości 14,2 km. Wykonane zostaną także 4 węzły: Swadzim, Zakrzewo, Dąbrówka i Głuchowo oraz 17 obiektów inżynierskich, w tym 8 wiaduktów nad drogą S11 i S5.

Informacje o inwestycjach firmy Skanska:

  1. Obecnie firma realizuje obwodnice: Pelplina, Siewierza, Lublińca, Serocka oraz Północną Obwodnicę Śródmiejską Wrocławia i pierwszy odcinek wschodniej obwodnicy miasta.
  2. Od wielu lat firma jest obecna jako wykonawca dróg i obiektów budownictwa ogólnego w Poznaniu i Wielkopolsce.
  3. W czerwcu br., na miesiąc przed terminem, oddała do użytku IV etap rozbudowy trasy S11 na odcinku Poznań-Kórnik.
  4. Obecnie buduje centrum rekreacyjno-sportowe w Kórniku i prowadzi rozbudowę Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.
  5. Najnowsza inwestycja to budowa połączenia Obwodnicy Sródmiejskiej z Portem Lotniczym we Wrocławiu o wartości 44,3 mln zł. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na wrzesień 2010 roku.

źródło: www.skanska.pl

logo footer