BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Będzie remont basenu w Słupi pod Kępnem

Powiat Kępiński złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie przebudowy lub remontu basenu w Słupi. Decyzją zespołu ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wniosek znalazł się na liście projektów, które zostały pozytywnie zaopiniowane do dofinansowania.


W marcu 2016 r. Powiat Kępiński złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie przebudowy lub remontu obiektu sportowego w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej - edycja 2016 na zadanie inwestycyjne pn. "Remont stacji uzdatniania wody i basenu w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem".

Decyzją zespołu ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wniosek znalazł się na liście projektów, które zostały pozytywnie zaopiniowane do dofinansowania. Zakres planowanej inwestycji obejmować będzie:

  • remont stacji uzdatniania wody na potrzeby basenu wraz z remontem pomieszczenia przeznaczonego na stacje uzdatniania wody,
  • remont niecki basenu - wbudowanie w istniejącą nieckę żelbetową niecki ze stali nierdzewnej, wyposażonej w górne rynny przelewowe oraz profilowanie dna basenu (głębokość proponowana od 1,0 m, w środku długości 1,3 m i 1,8 m na końcu basenu) wykonanie górnego przelewu wody, wykonanie instalacji odkurzającej dno basenu wraz z zakupem odpowiednich urządzeń, wykonanie instalacji przeciwprądu oraz biczów wodnych (w niecce przewidziano dodatkowo elementy do masażu karku i barków), wykonanie wejść do basenu oprócz tradycyjnego (drabinki) poprzez schody umieszczone w części płytkiej basenu oraz montaż podnośnika dla niepełnosprawnych. Remont okładzin ściennych pomieszczenia basenu, posadzki, sufitu, instalacji zasilających nieckę basenową oraz instalacji elektrycznej.

Wysokość przyznanego dofinansowania to 50% wartości kosztów kwalifikowalnych w wysokości 977 400,00zł. Realizacja inwestycji rozpocznie się w 2017 r.

Z krytej pływalni w Słupi korzystają przede wszystkim dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, w tym sekcja sportowa odnosząca duże sukcesy na niwie nie tylko regionalnej, ale również krajowej - złote medale na Mistrzostwach Polski i Wielkopolski w pływaniu. Sukcesy naszych pływaków w dużej mierze zdecydowały o zakwalifikowaniu wniosku do dofinansowania. Oprócz wykorzystania do zajęć lekcyjnych, z obiektu korzysta ponad 1000 osób, w tym zdecydowaną większość stanowią dzieci. Na basenie realizowane są również programy nauki pływania organizowane przez gminy powiatu kępińskiego, zajęcia nauki pływania dla osób dorosłych, popularne wśród pań zajęcia Aqua Aerobiku i inne. Pływalnia jest również wykorzystywana przez grupy zorganizowane tzn. zakłady pracy, kluby sportowe, stowarzyszenia.

źródło i zdjęcie: http://www.powiatkepno.pl

logo footer