BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rząd ukraiński tnie wydatki na Euro 2012

Nie widać końca problemów Ukrainy z organizacją Euro 2012. Rząd Julii Tymoszenko ograniczył wydatki na przygotowania do turnieju, co na pewno nie ułatwi ukraińskiej stronie nadrobić zaległości w budowie dróg, hoteli i stadionów.

Rząd Ukrainy ograniczył środki finansowe na przygotowania do Euro 2012 o ponad 22 procent. Taką wiadomość przekazał w Kijowie minister ds. rodziny, młodzieży i sportu, Jurij Pawłenko.

Wyjaśnił, że zmiany te są wynikiem decyzji UEFA, która w maju zmniejszyła liczbę miast-gospodarzy turnieju na Ukrainie z sześciu do czterech. Decyzja rządu Julii Tymoszenko oznacza, że Ukraińcy przeznaczą na przygotowania Euro 2012 126 miliardów hrywien, co stanowi równowartość ok. 48 miliardów złotych.

W 2009 roku na realizację programu Euro 2012 z budżetu państwa zostanie wydzielone 6,9 mld hrywien, a z budżetów lokalnych 1,7 mld, powiedział Pawłenko.

Czy Ukraina nadrobi zaległości?

Minister Pawłenko sprecyzował, iż z sumy 126 mld hrywien prawie 33 mld wydzieli budżet państwa, 6,8 mld będzie pochodzić z budżetów miast przyjmujących turniej, a ponad 86 mld stanowić będą inwestycje prywatne.

W maju UEFA ogłosiła, że rozgrywki Euro 2012 odbędą się w czterech miastach Polski i czterech miastach ukraińskich.

UEFA ostrzegła przy tym Ukraińców, że jeśli nie nadrobią zaległości w przygotowaniach, turniej może odbyć się tylko w Kijowie. Według UEFA jest to obecnie jedyne miasto, które może przyjąć gości Euro 2012. Z kolei Charków, Donieck i Lwów otrzymały ultimatum do końca listopada – wówczas wszystko się okaże.

źródło: www.tvn24.pl
zdjęcie: AFP

logo footer