BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Będzie nowy basen we Wrzeszczu

Miasto Gdańsk rozpoczęło postępowanie na wybór partnera prywatnego w przedsięwzięciu pn. "Zaprojektowanie, sfinansowanie, wybudowanie i eksploatacja obiektu wielofunkcyjnego obejmującego funkcje sportowo rekreacyjne w dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku".


Przedsięwzięcie zrealizowane ma być na nieruchomościach o powierzchni niespełna 4500 m² stanowiących własność Gminy Miasta Gdańska położonych przy skrzyżowaniu ul. Tadeusza Kościuszki i al. Legionów w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 49.

Celem projektu jest zagospodarowanie wskazanego obszaru poprzez realizację obiektów celu publicznego, w tym budowę basenu pływackiego oraz celów komercyjnych i dzięki temu wzbogacenie oferty sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców Gdańska.

Według oczekiwań Miasta nowy obiekt powinien składać się z basenu pływackiego o głębokości 180 cm i wymiarach 12,5 m x 25 m i basenu do nauki pływania / basenu rehabilitacyjny o głębokości 90 cm i wymiarach 6 m x 10 m. Dodatkowe elementy to plaża z trzema wannami jacuzzi i zespół saun z prysznicami.

Miasto poszukuje partnera, który zaprojektuje, sfinansuje i wybuduje, a następnie będzie administrował obiektem obejmującym funkcje sportowo-rekreacyjne.

Oczekujemy, że w ramach przedsięwzięcia partner prywatny zapewni możliwość korzystania z basenów wszystkim zainteresowanym mieszkańcom, mówi Iwona Bierut, dyrektor Wydziału Polityki Gospodarczej gdańskiego magistratu.

Partnerstwo realizowane będzie w oparciu o obowiązujące: Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, koncepcję urbanistyczno-architektoniczną, która zostanie opracowana przez oferenta po przeprowadzonych negocjacjach, Opis Warunków Partnerstwa, ofertę i Umowę Partnerstwa.

Wnioski na udział w postępowaniu można składać do 11 października 2016 roku.

Kolejny etap to negocjacje z potencjalnymi inwestorami. Planowany termin uruchomienia basenu to przełom 2018 i 2019 roku.

źródło: http://www.gdansk.pl
zdjęcie: Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

logo footer