BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trwa budowa obiektu sportowego w Białymstoku

Rozpoczęła się budowa nowego obiektu sportowego w Białymstoku. Budynek z salą gimnastyczną, trybunami, siłownią, szatniami i dodatkowymi pomieszczeniami powstanie przy Publicznym Gimnazjum nr 9.


Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana pod koniec czerwca. Firmą, która wygrała przetarg na budowę hali, jest AKCESS Starosta i Wspólnicy. Wykonawca rozpoczął już prace na terenie Publicznego Gimnazjum nr 9 przy ul. Antoniuk Fabryczny. Ma wybudować obiekt, który będzie spełniał funkcje zaplecza sportowego gimnazjum oraz przebudować i zmodernizować istniejący budynek szkoły. Powstanie tam sala gimnastyczna z boiskami do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i badmintona. Będzie ona wyposażona w ruchome trybuny na 300 osób oraz balkon z ponad 100 miejscami siedzącymi.

W ramach inwestycji zaplanowano także wybudowanie innych pomieszczeń sportowych: wielofunkcyjnego, do tenisa stołowego oraz siłowni. Obok ma znaleźć się kompleks biblioteczny oraz gabinet terapii pedagogiczno-psychologicznej. W nowym budynku będą też pomieszczenia socjalne, techniczne i magazynowe. Zostanie on dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i połączony z istniejącym budynkiem gimnazjum.

To dla nas bardzo ważna inwestycja. Zależy nam i staramy się o to, aby uczniowie naszych szkół mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowej, mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. I chodzi nam zarówno o rozwój sportowy młodych mieszkańców naszego miasta, jak i dbałość o ich zdrowie.

Firma zobowiązała się wybudować obiekt za ok. 9 mln 370 tys. zł. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w połowie przyszłego roku.

źródło i zdjęcie: http://www.bialystok.pl

logo footer