BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego w Żyrardowie z dofinansowaniem

Złożony przez Miasto Żyrardów wniosek o dofinansowanie przebudowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Żyrardowie pozytywnie ocenił Zespół do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Listę pozytywnie zaopiniowanych wniosków zatwierdził Minister Sportu i Turystyki, wydając decyzję o przyznaniu środków na wskazane przez Zespól zadania.


Miasto Żyrardów otrzyma dofinansowanie w wysokości 154 tys. zł.

Przy hali sportowej ZSP nr 2 w miejscu starego boiska, powstanie nowe, o wymiarach 28 x 44 m, z nawierzchni syntetycznej poliuretanowej. Służyć ono będzie uczniom do gry w piłkę ręczną, koszykową i siatkową. Obiekt otoczony zostanie nowym ogrodzeniem, uzupełnionym piłkochwytami. Projekt zakłada również kompleksowe zagospodarowanie terenu wokół boiska - wykonanie ciągów komunikacyjnych (chodniki, podjazd z kostki brukowej), wyposażenie terenu w kosze na śmieci, stojaki rowerowe, wiaty na rowery.

Warto dodać, że spośród wszystkich sześciu Zespołów Szkół Publicznych, już tylko w "Dwójce" brakowało nowoczesnego wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Wykonawcą zadania jest firma Roboty Ziemne-Budowlane Janusz Mróz z Legionowa. Całkowita wartość zadania, wraz z dokumentacją i nadzorem budowlanym, to ok. 500 tys. zł. Zgodnie ze specyfikacją przetargową, boisko powinno zostać oddane do użytkowania pod koniec października br.

źródło i zdjęcie: www.zyrardow.pl

logo footer