BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dach nowego stadionu Widzewa Łódź już zamontowany

Podlaska firma ADMT S. A. zakończyła prace nad montażem zadaszenia nowego stadionu Widzewa Łódź. Była to największa tego typu realizacja w historii spółki. Ukończenie budowy całego obiektu zaplanowano na listopad br.


W tym wypadku ADMT S. A. odpowiedzialna była za produkcję, transport i montaż konstrukcji stalowej zadaszenia nowego Stadionu Miejskiego w Łodzi. W związku z tym w należącym do spółki położonym ok. 40 km od Białegostoku zakładzie powstało łącznie ponad 750 ton stalowych elementów, które następnie zostały przetransportowane do Łodzi.

Była to bez wątpienia największa i jedna z najbardziej prestiżowych realizacji w historii naszej firmy. Produkcja konstrukcji to bowiem nie wszystko - w naszym zakresie prac leżało też wykonanie oraz montaż kompletnego pokrycia dachu wszystkich trybun, wyjaśnia Michał Waszczeniuk, przedstawiciel ADMT S. A.

I dodaje: Z uwagi na wysokie wymagania techniczne oraz bardzo intensywne tempo prowadzonych prac, przy tej inwestycji rozbudowaliśmy nasz park maszynowy, do którego dołączyły dwa kolejne, specjalistyczne urządzenia oraz powiększyliśmy zespół, dzięki czemu pracę znalazło 15 osób.

Spółce zależało przy tym, by mieć całkowitą kontrolę nad każdym, nawet najdrobniejszym elementem montażu. Stąd decyzja, by nie korzystać z pomocy podwykonawców, a całość prac przeprowadzić samodzielnie.

Na łódzkiej budowie stale obecnych więc było ponad 25 wykwalifikowanych pracowników oraz kadra kierownicza z ADMT S. A., którzy mogą pochwalić się realizacją najbardziej skomplikowanych, precyzyjnych i zaawansowanych zadań.

Choć był to nasz debiut w segmencie budowy stadionów jesteśmy w pełni przekonani, że zdobyte przy tej okazji wiedza i doświadczenie zaprocentują w przyszłości, pozwalając nam na realizację kolejnych wymagających inwestycji, dodaje na koniec Michał Waszczeniuk.

Nowy Stadion Miejski w Łodzi docelowo ma pomieścić ok. 18 tys. widzów. Ukończenie budowy zaplanowano na listopad tego roku. Znajdą się na nim 4 trybuny, w tym jedna specjalna (VIP), z salami konferencyjnymi i całym zapleczem biurowym.

Inwestorem jest tu miasto Łódź, generalnym wykonawcą zaś - Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty-Łódź" S. A.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa / ADMT Spółka Akcyjna

logo footer