BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Za pół roku otwarcie Zatoki Sportu w Łodzi

Niewiele ponad sześć miesięcy pozostało do otwarcia Zatoki Sportu. Taką nazwę otrzymało Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej, którego budowę odwiedzili m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i władze uczelni.


Sport stał się integralną częścią naszego normalnego funkcjonowania, więc żeby móc myśleć o pozyskiwaniu nowych studentów bardzo potrzebna jest taka wędka w postaci Centrum Sportowego, powiedziała Zdanowska.

Jej słowa potwierdził rektor PŁ prof. Sławomir Wiak, który podkreślił, że jeśli uczelnia ma być liczącym się ośrodkiem nauki i kształcenia, to musi mieć świetne centrum sportu, a w konsekwencji również dobre drużyny. Zapewnił jednocześnie, że Zatoka Sportu będzie służyła całej Łodzi.

Inwestycja, którą realizujemy również przy wsparciu urzędu miasta, jest szalenie ważna dla młodego pokolenia, dla środowiska łódzkiego ale przede wszystkim dla wszystkich łódzkich uczelni, powiedział S. Wiak.

Na budowę Zatoki Sportu przy al. Politechniki przeznaczono 123 mln zł. Miasto Łódź wsparło inwestycję kwotą 12 mln zł. W realizacji PŁ wspierają również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Samorząd Województwa Łódzkiego. Efektem wspólnych działań będzie obiekt, w którym znajdzie się m.in. pierwsza w Łodzi kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich (50x26 m). Obok niej powstaje 30-metrowy basen o długości 30 m z wielopoziomową wieżą do skoków (najwyższa kładka umieszczona na wysokości 10,5 m). Wodną część kompleksu uzupełni treningowy basen z przeciwprądem.

Nie mniej imponująca będzie część sucha, w której zaprojektowano m.in. halę do gier zespołowych, sale do squasha, aerobiku, sportów walki i tenisa stołowego, a także siłownie, zespół sal rehabilitacyjno-treningowych oraz 60-metrową bieżnię. Ważnym elementem będzie też 17-metrowa ścianka wspinaczkowa. Nie zabraknie pomieszczeń konferencyjnych oraz centrum multimedialnego i studia nagrań, które pozwolą przeprowadzać profesjonalne relacje z zawodów sportowych z możliwością przekazu materiału w jakości HD do stacji telewizyjnych i nadawców internetowych.

Zatoka Sportu ma być oddana do użytku w maju 2017. Wizytę na budowie prezydent Zdanowska wykorzystała jednak nie tylko do zapoznania się z postępami prac, ale również do podsumowania innych, rozpoczętych już inwestycji sportowych w mieście. Przypomniała, że - nie licząc prac przy Zatoce Sportu - Łódź buduje obecnie obiekty za łączną kwotę przeszło 230 mln zł.

Bardzo dużo inwestycji jest w toku. Przy ul. Minerskiej i na Łodziance powstają dwa centra dla drużyn piłkarskich. Trwa budowa stadionu żużlowego, podpisana jest umowa z wykonawcą na przebudowę Anilany, a na ukończeniu jest budowa stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego. Jesteśmy też w przeddzień budowy hali przy al. Unii, gdzie również bardzo dużo się dzieje w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej. Myślę, że w dziejach współczesnej i tej starszej historii nasze miasto nie inwestowało w sport tak dużych pieniędzy, podsumowała H. Zdanowska.

źródło i zdjęcie: uml.lodz.pl

logo footer