BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży z nowymi obiektami sportowymi

Infrastruktura sportowa popularnego "Mechaniaka" w Łomży wzbogaciła się o boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych oraz kort tenisowy. Koszt całej inwestycji wyniósł 760 tys. zł. Część pieniędzy pochodziła ze środków zewnętrznych.


Bardzo się cieszę, że szkoła, która pełni niezwykle ważną rolę w systemie łomżyńskiej edukacji, doczekała się wreszcie obiektów sportowych z prawdziwego zdarzenia, powiedział Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, podczas uroczystego otwarcia boisk przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących.

Przez dwie dekady młodzież korzystała głównie z obiektów przy jednostce wojskowej. Ich stan nie był idealny, co utrudniało przeprowadzenie w całości zajęć z wychowania fizycznego. Powstała baza sportowa ułatwi bez wątpienia cały proces edukacji naszych uczniów, nie kryje radości Jacek Kocoń, dyrektor ZSMiO, podkreślając wielką wagę tego wydarzenia dla całej społeczności szkolnej.

Budowa tartanowego boiska wielofunkcyjnego i kortu tenisowego z igielitu, na którym można rozgrywać także mecze siatkówki, rozpoczęła się w maju tego roku. Inwestycja kosztowała około 760 tys. zł. Trzydzieści proc. tej sumy stanowiło dofinansowanie zewnętrzne. Środki zostały pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w ramach "Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego". Bardzo mi zależało, aby w ramach zgłaszanych projektów przez miasto te boiska zostały ujęte, mówi Mariusz Chrzanowski. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu miejskiego.

Prezydent Łomży nie ma jednak wątpliwości, że warto wspierać takie inicjatywy. Jest to inwestycja w młodych ludzi, którzy stanowią przyszłość tego miasta, podsumowuje krótko. Włodarz miasta zapowiedział już, że dołoży wszelkich starań, aby baza sportowa ZSMiO dalej się rozwijała. W przyszłości ma tam powstać trawiaste boisko do gry w piłkę nożną wraz z bieżnią lekkoatletyczną.

źródło i zdjęcie: www.lomza.pl

logo footer