BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Hala Sportowa wyróżniona w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną

Hala Sportowa w Tarnowskich Górach otrzymała wyróżnienie w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2016 roku w kategorii obiekt użyteczności publicznej. Nagroda przyznana została za spokojne i zrównoważone rozwiązania architektoniczne oraz podporządkowanie funkcji obiektu, tworzące elegancki w wyrazie budynek sportu i rekreacji.


Wręczenie wyróżnienia odbyło się 4 listopada 2016 r.

Wyróżnienie z rąk Henryka Mercika, członka zarządu Województwa Śląskiego odebrali: burmistrz Arkadiusz Czech, prezes Agencji Inicjatyw Gospodarczych prowadzącej Halę Sportową - Michał Fajer oraz przedstawiciele firm architektoniczno - projektowych: Piotr Buśko i Walenty Wróbel z B.U.A. Profil oraz Piotr Klasek i Mariusz Pawlak ze Studia Arcis.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego to coroczny, otwarty konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Jego celem jest rozwój i zmiany jakościowe przestrzeni publicznej, wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, podnoszenie świadomości w zakresie kształtowania przestrzeni, jak również promocja projektantów tworzących wysokiej jakości rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne. Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich oddział Katowice oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich oddział Katowice.

Samorząd może zrobić bardzo wiele w kwestii architektury i przestrzeni, która nas otacza. Zależy to od świadomości samorządowców, od tego w jaki sposób zostanie wyłoniony projektant i przeprowadzona realizacja. My chcemy promować rozwiązania najlepsze czyli to, czym jako województwo i region możemy się chwalić. A wyróżniamy się dobrymi rozwiązaniami w kwestii przestrzeni publicznej oraz dobrą architekturą, mówił podczas uroczystości Henryk Myrcik.

źródło i zdjęcie: www.tarnowskiegory.pl

logo footer