BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyła budowa przyszkolnej hali sportowej w Pawłowie

W listopadzie ruszyła budowa przyszkolnej hali sportowej w Pawłowie. Będzie to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w gminie. Rekordowe są również koszy, bowiem inwestycja pochłonie ponad 8,4 mln zł, z czego co najmniej 3,5 mln złotych pochodzić będzie ze źródeł pozabudżetowych gminy Pawłów.


W trakcie wizyty Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów zaprezentował szczegółowo marszałkowi Adamowi Jarubasowi dwie rozpoczynające się inwestycje - budowę hali sportowej w Pawłowie oraz budowę zespołu boisk w Szerzawach. Na te inwestycje udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości łącznie ponad 4 mln złotych.

Na początku roku gmina Pawłów złożyła wniosek o dofinansowanie budowy przyszkolnej hali sportowej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Środki w wysokości 3,5 mln zł zostały przyznane, a gmina Pawłów z końcem września ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. 10 listopada przetarg został rozstrzygnięty. Realizatorem przedsięwzięcia będzie radomska firma DARCO Dariusz Żak. Umowa z wykonawcą podpisana została 15 listopada. Cena ofertowa brutto tego oferenta wynosiła 8 432 861,16 zł.

Inwestycja polega na budowie szkolnej hali sportowej połączonej łącznikiem z istniejącym Zespołem Szkół. Obiekt niepodpiwniczony w części sali sportowej będzie parterowy, zaś w części zaplecza - dwukondygnacyjny. Rzut obiektu jest prostokątem o szerokości 36,30 m i długości 44,70 m; wysokość hali - 11,85 m). Zasadniczą część budynku stanowi sala sportowa o powierzchni ponad 1156 m2 połączona z widownią oraz z częścią zaplecza sanitarno-higienicznego oraz socjalnego i technicznego.

Zaplecze sali sportowej stanowić będą dwa zespoły szatni z przebieralnią i natryskami oraz WC, magazyn sprzętu, pokój trenerów z węzłem sanitarnym oraz pomieszczenie porządkowe, szatnia ogólna odzieży wierzchniej w holu wejściowym, WC ogólne przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wentylatorownia i kotłownia. Nad zapleczem, na antresoli, znajdować się będą trybuny dla widzów z miejscami dla ok. 264 osób. Na piętrze znajdować się będą dwa zespoły sanitarne (damska i męska) dostępne bezpośrednio z dróg komunikacyjnych, widownia, sala ćwiczeń z szatnią i węzłem sanitarnym oraz pomieszczenie do adaptacji.

Obiekt będzie wyposażony w instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania oraz wentylacji i instalacji elektrycznej. Przewidziano wejście główne do hali poprzez hol główny z poziomu terenu po schodkach oraz za pomocą pochylni. Zapewnione wyjścia ewakuacyjne z obiektu bezpośrednio z hali sportowej. Hala sportowa dostępna będzie również na poziomie piętra za pomocą łącznika z istniejącego budynku Zespołu Szkół. Wyjście z łącznika usytuowane będzie na drogę komunikacyjną pomiędzy WC ogólnodostępnym a klatką schodową. Wokół budynku wykonane zostanie utwardzenie terenu w postaci kostki betonowej z wydzielonymi miejscami postojowymi.

Oprócz hali w nowej koncepcji kompleksu sportowo-rekreacyjnego przewidziano: pływalnię z gabinetem rehabilitacji o wymiarach 36×24 metrów, budynek wielofunkcyjny o wymiarach 18×12 metrów z przeznaczeniem na zaplecze sportowe oraz WC ogólnodostępne, altanę grillową o wymiarach 12×12 metrów, boisko do gry w piłkę o nawierzchni syntetycznej 60×35 metrów, boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni naturalnej 100×65 metrów, drogi wewnętrzne i parkingi dla samochodów osobowych i autobusów, plac z siłownią zewnętrzną. Realizacja dalszej części kompleksu uzależniona jest od możliwości pozyskania dofinansowania na kolejne elementy kompleksu.

źródło i zdjęcie: pawlow.pl

logo footer