BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszył montaż stelażu na stadionie w Poznaniu

Montaż stelażu, który jest 20 razy cięższy od mostu św. Rocha, ruszył na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Posłuży on do rozpięcia dachu nad stadionem.

Wielkie elementy stalowego szkieletu, zbudowane w Koninie, stawiają teraz robotnicy wzdłuż czwartej trybuny na stadionie w Poznaniu.

Pierwotnie mieliśmy to robić w grudniu, ale wtedy pogoda może bardzo utrudnić prace budowlane. Przekonaliśmy więc władze Lecha, że lepiej przeprowadzić tę operację latem, mówi Ryszard Dembiński, prezes budującej stadion spółki Euro Poznań 2012.

Montaż elementów przy IV trybunie powinien zakończyć się na przełomie lipca i sierpnia. Ta część konstrukcji będzie mieć ok. 165m długości i ważyć aż 1400 ton, podkreśla Dembiński.

W narożnikach stadionu w Poznaniu stoją już żelbetowe słupy, których przedłużeniem będą dźwigary, pomagające w naciąganiu dachu. Postępujące prace poznaniacy mogą oglądać na stadionie w każdy poniedziałek o godz. 10, aż do końca sierpnia - wtedy organizowane są wycieczki po budowie stadionu.

Instalację dachu ma pokazać stacja Discovery, choć na razie nie ma potwierdzenia, że to zrobi.  Prowadziliśmy jedynie wstępne rozmowy. Jest to jednak na tyle ciekawa operacja, że chcielibyśmy, aby poznaniacy mogli ją zobaczyć w telewizji, dodaje prezes Euro Poznań 2012.

źródło: Gazeta Wyborcza
zdjęcie: PL.2012

logo footer