BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Hala sportowa i plac zabaw w gminie Brwinów

Gminie Brwinów udało się w 2016 r. pozyskać dotacje na budowę placu zabaw i hali sportowej. Koszt budowy hali sportowej to blisko 9 mln zł, a placu zabaw ponad 350 tys. zł.


Przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie trwa budowa nowoczesnej hali w technologii pasywnej. Budynek ma trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 1914 m². Znajdzie się w nim m.in. arena sportowa (z możliwością podziału na trzy części), zaplecze szatniowo-sanitarne, hol, pokój trenerów, siłownia, pomieszczenia techniczne i magazyny. Widownia będzie wyposażona w 224 miejsca siedzące.

Łączna powierzchnia areny o wymiarach 44,75 m x 22,50 m i wysokości 7,05 m umożliwi rozgrywanie spotkań na poziomie krajowym. Hala sportowa będzie połączona ze szkołą. Wartość tej inwestycji to blisko 9 mln zł, z czego 2 mln zł dofinansowania przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Ministerialne dofinansowanie uzyskał także nowy plac zabaw przy ulicy Grodziskiej w Brwinowie, który powstał w miejscu wysłużonego, drewnianego placu na działce o powierzchni 1666 m². W ramach budowy zostały zamontowane nowe, certyfikowane urządzenia zabawowe oraz elementy małej architektury, powstały utwardzone alejki oraz tzw. nawierzchnie bezpieczne w rejonie zabawek. Powstał m.in. zestaw wielofunkcyjny z wysoką zjeżdżalnią, skałka wspinaczkowa oraz zestaw do ćwiczeń sprawnościowych i siłowych (drabinki, podesty i daszek), huśtawki wahadłowe, deskorolka na uwięzi, karuzela, zestaw dla maluchów z podwójną zjeżdżalnia i przeplotnią, bujaki sprężynowe, piaskownica owalna, siłownia plenerowa dla starszych: podwójne - twister i wahadło oraz narciarz i wioślarz.

Projekt objął również zagospodarowanie zieleni, pojawiły się nowe nasadzenia. Koszt budowy wyniósł ponad 350 tys. zł, z czego 100 tys. dofinansowania przyznało Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

źródło i zdjęcie: www.brwinow.pl

logo footer