BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Platini odwiedzi Gdańsk, Poznań i Wrocław

Kilkadziesiąt godzin trwać będzie kolejna, typowo robocza wizyta prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej Michela Platiniego w Polsce.

Szef UEFA przyleci do Polski w niedzielę (26 lipca) rano i spędzi dosłownie po kilka godzin w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Z uwagi na charakter wizyty, której celem jest zapoznanie się z zaawansowaniem przygotowań w miastach-gospodarzach Euro 2012, większość punktów programu będzie zamknięta dla mediów i poświęcona rozmowom roboczym.

Niestety nie mogę ujawniać żadnych bliższych szczegółów wizyty Platiniego w Gdańsku. Jest ona zamknięta dla mediów, nie przewidziano żadnej, nawet krótkiej konferencji prasowej. Szef UEFA wizytować będzie plac budowy, spotka się też z władzami miasta, powiedział rzecznik prasowy spółki BIEG 2012 Michał Kruszyński.

Michel Platini znajdzie czas, by zwiedzić gdańskie zabytkowe Główne Miasto. W programie jest także lunch w budynku Filharmonii. Nie jest wykluczone, że Michel Platini spotka się z Lechem Wałęsą, choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia z żadnej ze stron.

Tego samego dnia Platini poleci do Poznania, gdzie spodziewany jest ok. godz. 14, gdzie kluczowym punktem wizyty jest oczywiście stadion miejski. Chcielibyśmy pokazać Platiniemu trochę miasta. Nie wykluczam, że zwiedzimy wspólnie Stary Rynek. Nie jest też tajemnicą, że chcemy zaprezentować tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie planujemy w trakcie mistrzostw stworzyć bardzo fajną strefę kibica, powiedział Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta miasta ds. Euro 2012.

W Poznaniu Michel Platini spotka się z prezydentem miasta Ryszardem Grobelnym oraz Ryszardem Dembińskim, szefem spółki Euro Poznań 2012, która nadzoruje w imieniu miasta budowę stadionu. Wizyta w stolicy Wielkopolski potrwa zaledwie ok. trzech godzin.

Ostatnim miastem wizytowanym przez delegację UEFA z Platinim na czele będzie Wrocław.  W poniedziałek rano, przewidziano wizytę na terenie budowy stadionu na wrocławskich Maślicach.

Dyrektor departamentu spraw społecznych wrocławskiego Urzędu Miejskiego Michał Janicki poinformował, że nie jest jeszcze ustalony dokładny godzinowy harmonogram wizyty.

W czasie podróży na stadion chcielibyśmy pokazać prezydentowi Platiniemu, bez wychodzenia z samochodu, także kilka innych inwestycji, m.in. budowę autostradowej obwodnicy Wrocławia, dodał Janicki.

Szef UEFA obejrzy także multimedialną prezentację aktualnego stanu przygotowań stolicy Dolnego Śląska do Euro 2012 oraz spotka się z prezydentem miasta Rafałem Dutkiewiczem.

źródło: PL.2012
zdjęcie: www.wpilkekopane.blox.pl

logo footer